Aegon: 60-plussers benutten overwaarde niet

Matthijs Hofstede 2023

Negen op de tien 60-plussers met een huis benutten hun overwaarde niet, zo blijkt uit onderzoek van Aegon Nederland onder ruim 500 huizenbezitters van 60 jaar en ouder.

Negen op tien 60-plussers willen in hun eigen huis blijven wonen terwijl bijna de helft hier geen geschikt huis voor heeft. Twee derde heeft geen aanpassingen gedaan om hun woning levensloopbestendig te maken. En de helft heeft (nog) geen aanpassingen gedaan om te verduurzamen. Terwijl de meesten zorgen hebben over hun toekomstige woonsituatie (53%) en over de gevolgen van de energiecrisis (63%). Ook vraagt meer dan de helft (55%) zich af of het nog zin heeft om hier geld en energie in te steken.

Zo’n één op de drie seniore woningbezitters zegt geen geld te hebben voor het levensloopbestendig (29%) en duurzamer (35%) maken van de woning. Dat is opmerkelijk, want uit het onderzoek blijkt dat bijna 80 procent van de mensen die zegt geen geld te hebben, wél overwaarde op hun woning heeft. Van het totaal aantal ondervraagden loopt dit op tot zo'n negentig procent. Een grote groep weet niet welke financiële mogelijkheden ze hebben en waar ze terecht kunnen voor advies. Ook het vinden van een klusbedrijf is een hoge drempel. 

Matthijs Hofstede, CEO Hypotheken Aegon Nederland: ‘Veel seniore huizenbezitters zitten op een ‘ton aan mogelijkheden’, maar weten niet hoe ze deze kunnen gebruiken om prettiger en energiezuiniger te wonen in hun huidige huis. En juist voor deze groeiende groep, die steeds langer zelfstandig woont en minder vaak doorstroomt naar een seniorenwoning, is kennis over mogelijkheden steeds belangrijker. Ook op hogere leeftijd zijn er mogelijkheden om te verbouwen met de bestaande overwaarde. Het is verstandig om hierover contact op te nemen met een hypotheekadviseur, want die kan helpen bij het in kaart brengen van de situatie, de financiële keuzes voorleggen en adviseren wat de beste oplossing voor de situatie is.’ 

Het overgrote deel van de ondervraagden woont al meer dan twintig jaar in dezelfde woning. Van de groep die korter dan vijf jaar in hun huidige woning woont, heeft 39% een energielabel A of hoger. Dat percentage daalt naarmate mensen langer in hun huis wonen: 6% van de mensen die langer dan dertig jaar in hun huidige huis woont, heeft een energielabel A of zuiniger. Bij 39% was het energielabel onbekend.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Freke - Gkwadraat Financieel Advies 21 februari 2023

haha, doorstromen naar een seniorenwoning..?? waar zijn die dan?? volgens mij is DAT het probleem!! Ik denk dat veel ouderen "vast" zitten in een veel te groot gezins-huis en niet kunnen doorstromen naar een veel duurdere / te dure seniorenwoning....

Aegon: Pensioen APK is goed idee

Aegon: Pensioen APK is goed idee

Werknemers zijn onwetend, boos en onzeker over hun pensioen en durven daarom ook geen pensioenkeuzes te maken in het nieuwe pensioenstelsel, zo blijkt uit onderzoek...

Laagdrempelige maatregelen tegen stormschade vaak niet getroffen

Laagdrempelige maatregelen tegen stormschade vaak niet getroffen

Veel laagdrempelige maatregelen tegen stormschade worden niet getroffen, blijkt uit onderzoek door Aegon een jaar na de februaristormen van 2022. Hoewel 79 procent...

Aandeelhouders a.s.r. stemmen in met samenvoeging a.s.r. en Aegon Nederland

Aandeelhouders a.s.r. stemmen in met samenvoeging a.s.r. en Aegon Nederland

Tijdens de Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders (BAVA) die dinsdag werd gehouden, hebben de aandeelhouders van a.s.r. ingestemd met de verwerving...

Aegon doneert 115.000 euro aan Geldfit voor mensen in energiearmoede

Aegon doneert 115.000 euro aan Geldfit voor mensen in energiearmoede

De haardvuurtjes-actie van Aegon voor Geldfit heeft 115.000 euro opgeleverd. Om mensen in energiearmoede te helpen, heeft Aegon voor de feestdagen de actie ‘een...

Woekerpolis.nl eist compensatie woekerpolissen voor samengaan ASR en Aegon

Woekerpolis.nl eist compensatie woekerpolissen voor samengaan ASR en Aegon

Gedupeerden van 2,4 miljoen door ASR en Aegon verkochte woekerpolissen roepen de twee verzekeraars, die hebben aangekondigd te fuseren, op hun dossier, vóór...

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

(Finale VVP Advies Award 2022 in VVP 5) Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de VVP Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van vvp voor het meest klantgerichte...

Aegon biedt huisscan homeQgo aan

Aegon biedt huisscan homeQgo aan

Klanten én niet-klanten van Aegon kunnen vanaf nu aan de slag met de huisscan van homeQgo. Via een aantal eenvoudige stappen krijgen zij een online duurzaamheidsadvies...

a.s.r. neemt Aegon Nederland over

a.s.r. neemt Aegon Nederland over

a.s.r. neemt Aegon Nederland over. De overname omvat alle verzekeringsactiviteiten van Aegon Nederland, met inbegrip van de activiteiten op het gebied van hypotheken,...

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2022 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Jähnig + Ter Braak wint VVP Advies Award 2022

Jähnig + Ter Braak wint VVP Advies Award 2022

Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van VVP voor het meest klantgerichte advieskantoor. “Wij bouwen met onze...