Aegon: pensioenakkoord nog onbekend bij werkgevers

Marianne de Boer 2022

Nog altijd weet een derde van de werkgevers niet wat hen op pensioengebied te wachten staat. Vooral kleinere werkgevers hebben geen idee welke veranderingen zij moeten doorvoeren in deze belangrijke secundaire arbeidsvoorwaarde. Dat blijkt uit vervolgonderzoek van Aegon Cappital en Ipsos naar de bekendheid van en het vertrouwen in het nieuwe pensioenstelsel onder werkgevers.

Eerder constateerde Aegon al een grote onbekendheid onder werknemers tot veertig jaar – voor wie het nieuwe stelsel grote veranderingen mee zich meebrengt. Negen op de tien heeft geen idee. Die cijfers liggen onder werkgevers weliswaar ook nog laag, maar zijn stukken beter: 18 procent weet goed wat het pensioenakkoord inhoudt en 44 procent weet het globaal. Ten opzichte van 2021 is de totale bekendheid toegenomen met 6 procentpunt.

Marianne de Boer, CEO Aegon Cappital, roept werkgevers op zich klaar te maken voor wat onvermijdelijk komen gaat, namelijk: “Een ingrijpende hervorming van het stelsel, met tal van kansen om een aantrekkelijk en betaalbaar pensioen aan te bieden. Voor de ene werkgever betekent het een radicaal andere pensioenvoorziening, maar ook voor werkgevers die bijvoorbeeld bij ons al zijn voorgesorteerd met een premieregeling veranderen er zaken.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Aegon Cappital: “Werkgevers niet klaar voor nieuw pensioen”

Aegon Cappital: “Werkgevers niet klaar voor nieuw pensioen”

Bijna de helft van de werkgevers heeft geen idee wat het pensioenakkoord inhoudt. En dat terwijl het nieuwe pensioenstelsel veel van hen zal vragen. Dat blijkt uit...

Marianne de Boer nieuwe CEO Aegon Cappital

Marianne de Boer nieuwe CEO Aegon Cappital

Marianne de Boer wordt per 1 mei de nieuwe CEO van Aegon Cappital, de PPI van Aegon. Zij volgt Frits Bart op, die de overstap maakt naar Aegon-dochter TKP. De Boer...

5000ste werkgever naar Aegon Cappital

5000ste werkgever naar Aegon Cappital

Aegon Cappital heeft deze maand het 5000ste werkgevercontract opgenomen in de administratie.   Het aantal werknemers met een pensioen bij een premiepensioenstelling...

PPI's van Aegon gefuseerd

PPI's van Aegon gefuseerd

De fusie van de twee premiepensioeninstellingen van Aegon is een feit. Aegon PPI en Cappital zijn begin januari opgegaan in Aegon Cappital. Aegon Cappital is het...