Aon: nog even geduld bewaren bij indexatie pensioenen

Frank Driessen AON

Met de overgang naar het nieuwe pensioensysteem, aldus Aon, zullen de uitkeringen direct naar de huidige inzichten zo’n tien tot 20 procent hoger worden. “Door die overgang wordt dus waarschijnlijk in één keer de gemiste indexatie goed gemaakt.”

Frank Driessen, chief executive officer van Aon’s Retirement Solutions: “Nu de dekkingsgraden blijven stijgen en de pensioenfondsen in totaliteit 2.000 miljard euro in kas hebben is het voor veel mensen onbegrijpelijk dat de pensioenfondsen niet tot indexeren overgaan. Dit heeft er alles mee te maken dat onder de huidige regels veel fondsen nog niet kunnen indexeren. Staatsscretaris Wiersma heeft inmiddels toegezegd dat het mogelijk wordt om met terugwerkende kracht te indexeren vanaf 105 procent dekkingsgraad, als de stelselherziening wordt goedgekeurd door het parlement. Ondertussen wordt de maatschappelijke druk om te indexeren alleen maar groter. Er is zelfs een rechtszaak aangespannen door deelnemers van pensioenfonds PME tegen het pensioenfonds voor het gemis aan indexatie. Ik kan mij voorstellen dat deelnemers graag zien dat hun uitkering geïndexeerd wordt. Er is een hele generatie die al zo’n tien-twaalf jaar geen indexatie heeft gehad. Toch willen wij meegeven nog even geduld te hebben.”

Deelnemers voorbereiden

De uitkeringen onder het nieuwe systeem zullen meer mee gaan bewegen met de rendementen van de fondsen. Dit sluit aan bij de wens van veel gepensioneerden die de fondsen goede rendementen zien maken. Dit betekent wel dat de uitkeringen eerder verhoogd, maar ook eerder verlaagd zullen worden. Driessen: “Het is belangrijk deelnemers voor te bereiden op het schommelen van hun pensioenuitkering in het nieuwe stelsel. Het is ontzettend mooi dat de uitkering in één keer een stuk verhoogd kan worden, maar bereid deelnemers erop voor dat ze niet alles in één keer spenderen, maar ook een buffertje aanhouden om eventuele verlagingen van de uitkering op te vangen.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Aon: maak meters met WTP

Aon: maak meters met WTP

"Nu het vrijwel zeker lijkt dat de Wet Toekomst Pensioen (Wtp) doorgang vindt, moeten de pensioenfondsen meters maken, zegt Frank Driessen, CEO Aon Wealth Solutions...

Marc van Nuland vertrekt per 1 april bij Aon Nederland

Marc van Nuland vertrekt per 1 april bij Aon Nederland

Aon heeft maandag bekendgemaakt dat Marc van Nuland, Chairman van Aon Nederland, de organisatie per 1 april gaat verlaten. Van Nuland was tot 1 april 2022 CEO van...

Aon: “Wtp ingewikkelder geworden dan beoogd”

Aon: “Wtp ingewikkelder geworden dan beoogd”

Na de parlementaire behandeling is de Wet toekomst pensioenen (Wtp) volgens Aon een stuk ingewikkelder geworden dan aanvankelijk beoogd. Frank Driessen, CEO Aon...

Aon: urgentie ander pensioenstelsel minder hoog

Aon: urgentie ander pensioenstelsel minder hoog

De indicatieve beleidsdekkingsgraad, gebaseerd op de gemiddelde dekkingsgraad van de afgelopen twaalf maanden, steeg in november naar 121 procent. Dit biedt ruimte...

Happy Wealthy maakt pensioen en geldzaken begrijpelijk en leuk

Happy Wealthy maakt pensioen en geldzaken begrijpelijk en leuk

Aon lanceert met Happy Wealthy een online platform voor werkgevers, waarmee zij hun medewerkers op een speelse manier laten ontdekken hoe zij financieel gezond kunnen...

Aon wil scale-ups risicobewust en vezekerbaar maken

Aon wil scale-ups risicobewust en vezekerbaar maken

Aon gaat samenwerken met HighTechXL om start-ups en scale-ups risicobewuster en verzekerbaar te maken. Gedurende het HighTechXL-programma leren start-ups en scale-ups...

Joost Vink managing director Facultative Benelux bij Aon

Joost Vink managing director Facultative Benelux bij Aon

Aon heeft Joost Vink aangesteld als managing director Facultative Benelux bij Aon’s Reinsurance Solutions. Hij keert daarmee terug op het oude nest. Vink begon...

Aon: “Nieuw pensioenstelsel waarschijnlijk later ingevoerd"

Aon: “Nieuw pensioenstelsel waarschijnlijk later ingevoerd"

“Al met al lijkt het steeds waarschijnlijker te worden dat de datum van 1 januari 2023 niet gehaald wordt.” Aldus Aon's Wealth Solutions Nederland over...

Gebrek aan kennis over verzekerbaarheid van huisdieren

Gebrek aan kennis over verzekerbaarheid van huisdieren

Aon merkt dat huisdiereigenaren vaak niet weten of een door hun dier veroorzaakte schade wel of niet onder de inboedel- of aansprakelijkheidsverzekering valt. Volgens...

Aon: COVID-19 heeft beperkte impact op levensverwachting

Aon: COVID-19 heeft beperkte impact op levensverwachting

De coronacrisis heeft in 2020 en 2021 geleid tot meer sterfte dan normaal, zogenoemde oversterfte. Er is wereldwijd vastgesteld dat het COVID-19-virus zorgt voor...