“Automatisering nog belangrijker voor adviseur”

Michael Mackaaij, 2020

De Stichting Contactgroep Automatisering (CGA) voorziet dat in de komende periode veel financieel advieskantoren nog afhankelijker worden van het goed functioneren van hun automatiseringssystemen.

Michael Mackaaij, sinds 1 juni voorzitter van de stichting: “Het belang van goede automatisering tijdens het beheer en adviestraject groeit nog steeds. We hebben dat bijvoorbeeld tijdens de coronacrisis gezien toen aanbieders van hypothecaire kredieten in een hoog tempo, ieder voor zich, hun acceptatievoorwaarden hebben aangepast. Adviseurs die een groot aantal aanbieders in hun adviezen willen betrekken kunnen dit feitelijk alleen nog maar doen met behulp van vergelijkingsprogramma’s die op dagbasis met de actuele acceptatievoorwaarden werken.

“We zien dat het al lang niet meer zo is dat financieel dienstverleners kunnen volstaan met één applicatie, maar dat zij gebruik maken van vele applicaties voor verschillende doelen. Er is dan ook een enorme groei van het aantal marktpartijen die deeldiensten leveren.

“Daarbij helpt het dat de grote spelers al geruime tijd de strategische keuze hebben gemaakt om succesvol samen te werken met kleinere partijen die succesvolle deeloplossingen bieden. Hoewel er op deze manier een fijnmazig net komt van vele aanbieders met vele aanbiedingen, leidt het ook tot versnippering van kennis, en een behoefte aan kennisdeling over hoe er zo succesvol mogelijk samengewerkt kan worden tussen de leveranciers van applicaties. Ook zien wij dat complexe vraagstukken op verschillende plekken terugkomen en beter centraal opgepakt kunnen worden. Ik denk dan bijvoorbeeld aan de noodzaak om het aantal documenten waarop het BSN van consumenten vermeld staat sterk terug te brengen en minimaal in een sterk beveiligde omgeving op te slaan. Ook onderhoud en nazorg, dat groeiende aandacht krijgt zal, zonder goede IT-omgeving, steeds lastiger worden om goed uit te voeren.

“Daarnaast verandert het proces van bemiddeling snel. Steeds meer data kan door de adviseur vanaf centrale locaties worden opgehaald waarbij deze data direct gevalideerd is en waarbij de adviseur niet langer afhankelijk is van het aanleveren van deze data door de consument.”

Zes nieuwe deelnemers

De Contactgroep heeft in de afgelopen periode zes nieuw deelnemers welkom mogen heten: AWI, DDI, Dias Software, Eerste Stap, FinData en Solera. Bij meer dan 95 procent van de financieel dienstverleners in Nederland wordt momenteel gebruik gemaakt van één of meer applicaties van de momenteel 24 deelnemers aan de CGA.

Reactie toevoegen

 
Earlybird-aanmelding VIP-congres ACT NOW! van start

Earlybird-aanmelding VIP-congres ACT NOW! van start

Na de zeer succesvolle eerste editie in 2022 organiseert VVP in samenwerking met de Stichting Contactgroep Automatisering op 4 juli 2023 opnieuw het VIP-congres,...

Webinar over Discussion Paper 'Datamobiliteit en de financiële sector'

Webinar over Discussion Paper 'Datamobiliteit en de financiële sector'

Contactgroep Automatisering organiseert op 10 november een webinar naar aanleiding van de Discussion Paper Datamobiliteit en de financiële sector van DNB en...

Kennisbank Data Exchange van start

Kennisbank Data Exchange van start

Bijdragen aan een verdere versnelling van de digitalisering van de financiële sector. Dat wil de dinsdag gelanceerde Kennisbank Data Exchange van SIVI en Stichting...

Vernieuwen doe je samen

Vernieuwen doe je samen

(Uit VVP 4-2022) Marktpartijen hebben ieder hun eigen verantwoordelijkheid om te vernieuwen, maar samenwerking tussen de verschillende ketenpartners is cruciaal....

VIP Innovatie Congres: the movie

VIP Innovatie Congres: the movie

Nog even nagenieten van het eerste VIP Innovatie Congres? Bekijk dan de sfeerimpressie van deze Innovatiedag, georganiseerd door VVP en de Stichting Contactgroep...

Innovaties en toepassingen op een rij

Innovaties en toepassingen op een rij

(Overzicht fin- en insurtechbedrijven in VVP Special Digitale Innovatie 2022) Verdere optimalisering van de digitale infrastructuur van financieel dienstverleners...

De belangrijkste IT-trends

De belangrijkste IT-trends

(Michael Mackaaij, Contactgroep Automatisering, in VVP Special Digitale Innovatie 2022) De contactgroep automatisering bestaat inmiddels vijf jaar en levert met...

VIP Innovatie Congres: vernieuwen doe je samen

VIP Innovatie Congres: vernieuwen doe je samen

Marktpartijen hebben ieder hun eigen verantwoordelijkheid om te vernieuwen, maar samenwerking tussen de verschillende ketenpartners is cruciaal. En daar is nog te...

Laatste inschrijfmogelijkheid voor VIP Innovatie Congres

Laatste inschrijfmogelijkheid voor VIP Innovatie Congres

Op 5 juli organiseert de Contactgroep Automatisering in samenwerking met vakblad VVP het VIP Innovatie Congres - Be the Change! Hét fin- & insurtech event...

Inspiratiesessie Diversiteit, gelijkheid en inclusie op VIP Innovatie Congres

Inspiratiesessie Diversiteit, gelijkheid en inclusie op VIP Innovatie Congres

Loes de Boer (DL Network Analytics) en Indra Frishert (Dazure) organiseren op 5 juli tijdens het VIP Innovatie Congres van VVP en de Contactgroep Automatisering...