CDFD ziet geen reden PE-termijn te verlengen

Examenzaal via Pixabay

Het CDFD vindt verlenging van de huidige PE-termijn (die loopt tot  1 april) niet nodig. Aldus het college in zijn antwoord op de brief van Adfiz, CFD en OvFD (verenigd in CANON) waarin zij informeren naar de gevolgen van de huidige lockdown op de capaciteitsvraag voor de PE-examinering en vragen of het CDFD overweegt de huidige PE-termijn te verlengen.  

CDFD-voorzitter Paul Zevenbergen: “Als gevolg van COVID-19 en de daarmee gepaard gaande overheidsmaatregelen, konden alleen in maart 2020 twee weken geen examens worden afgelegd. Dat is een bescheiden invloed, gezien de bijna 34 maanden waarin wel PE examens konden worden gedaan. Natuurlijk hebben COVID-19 en de maatregelen meer impact dan de twee weken lockdown van (ook) de exameninstituten, maar de capaciteit voor examinering is niet wezenlijk aangetast. De Wft -exameninstituten en de door hen ingeschakelde toetscentra hebben aangegeven ruim voldoende capaciteit te hebben en kunnen, mocht dat nodig zijn, nog opschalen. Het CDFD ziet daarom geen aanleiding tot extra maatregelen. Uitgangspunt daarbij is dat de examenafnamelocaties tot 1 april uitgezonderd zullen blijven van een sluitingsverplichting voor publieke plaatsen als maatregel tegen COVID-19 besmettingen. Mocht in de komende tijd blijken dat exameninstituten en de door hen ingeschakelde toetscentra door COVID-19 omstandigheden niet langer in staat zijn om de Wft-examinering door te laten gaan tot 1 april aanstaande, zal het CDFD direct bezien welke oplossing mogelijk is.

“Het CDFD en ook DUO hebben financieel adviseurs reeds meerdere keren opgeroepen zo snel mogelijk een examen te boeken. Ik verzoek u dringend om dat bij uw achterban ook te doen.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

PAM Schoo - Platter-Schoo FD 18 januari 2022

In augustus PE Hyp gedaan 21,31 punten van de 35 een 5, gezakt. Afgelopen vrijdag wederom gezakt. Wederom 21,31 punten van de 35 een 5. Het verloop van het examen: Horloge inleveren, je mag zelf niet de tijd in de gaten houden. Een kwartier voor tijd krijg je een signaal "nog 15 minuten", wat onmiddellijk weer verdwijnt. Dan moet je nog 4 opdrachten die elk 3 punten opleveren (het gewicht zit aan het einde). Dan blijkt de laatste opgave de berekening van het maximale hypotheekbedrag te zijn. Uit ten treure op geoefend, maar ja een tussentijds gemaakt afrondingsfoutje (€ 0,01) nekt je dan. Of je de berekening kan maken interesseert ze niet. Ik heb nooit ergens een dergelijke afrekening op n examen meegemaakt. Hier is duidelijk sprake van het moedwillig onderuithalen van de adviseur. Mensen die hier aan meewerken (CDFD) moeten zich diep, diep, diep schamen. Maar ik ga vrijdag weer, continuing story. Voor mijzelf hoeft het niet zo nodig, ik zou een hoop vrije tijd overhouden als ik de pet aan de kapstok zou hangen. Maar ik heb nog veel relaties (die het zeer op prijs stellen) die ik graag van dienst ben op dit vakgebied. Lang leve de o zo goed bedoelende overheid, die ook hier weer een beerput creëert gelijk aan de oogkleppenramp in de toeslagenaffaire.

Steeds meer adviseurs pakken PE-handschoen op

Steeds meer adviseurs pakken PE-handschoen op

Er komen duidelijk steeds meer adviseurs in actie om aan hun PE-verplichtingen 2019-2022 te voldoen. In november (7.032) en december (8.388) verdubbelde het aantal...

Brancheorganisaties informeren bij CDFD naar haalbaarheid PE-deadline

Brancheorganisaties informeren bij CDFD naar haalbaarheid PE-deadline

De brancheorganisaties Adfiz, CFD en OvFD hebben bij het CDFD geïnformeerd naar de gevolgen van de huidige lockdown op de capaciteitsvraag voor de PE-examinering....

Lindenhaeghe waarschuwt: “Meer dieptevragen in PE-examens”

Lindenhaeghe waarschuwt: “Meer dieptevragen in PE-examens”

Lindenhaeghe waarschuwt dat er meer dieptevragen in de PE-examens zijn gekomen. Dit terwijl de jongste CDFD-cijfers laten zien dat nog veel adviseur opmoeten voor...

Markt kan nieuwe ontwikkelingen bij CDFD aandragen

Markt kan nieuwe ontwikkelingen bij CDFD aandragen

Vertegenwoordigers van aanbieders, adviseurs, bemiddelaars en opleidings- en exameninstituten en andere belangstellenden worden - net als voorgaande jaren - uitgenodigd...

CDFD: proctoring niet noodzakelijk en niet gewenst

CDFD: proctoring niet noodzakelijk en niet gewenst

“We zien het als een potentieel interessante techniek, maar achten het nog niet veilig genoeg om deze nu toe te gaan passen (nog afgezien van juridische hobbels).”...

Meer PE-examens afgelegd in maart

Meer PE-examens afgelegd in maart

In maart zijn zichtbaar meer PE-examens afgelegd.Toch lijken de meeste financiële dienstverleners de PE-examens voor zich uit te schuiven richting 1 april 2022....

Inhoud PE-examens en toetstermen vanaf 1 april

Inhoud PE-examens en toetstermen vanaf 1 april

Het CDFD heeft de inhoud van de PE-examens en toetstermen vanaf 1 april aanstaande gepubliceerd. Met ingang van 1 april worden zoals ieder jaar de initiële,...

Sector maakt nog steeds geen haast met PE-examens

Sector maakt nog steeds geen haast met PE-examens

Financieel dienstverleners lopen nog steeds niet hard om hun PE-examen(s) van de huidige PE-periode (april 2019-april 2022) af te leggen. Dat blijkt uit de jongste...

Adviseurs maken nog steeds geen haast met PE-examen(s)

Adviseurs maken nog steeds geen haast met PE-examen(s)

Het aantal mensen dat in de aanloop naar 1 april zijn PE-examen(s) heeft gedaan, nam de voorbije maanden toe. Dat is te zien in de jongste CDFD-cijfers. Wie tot...

Lindenhaeghe neemt weer Wft-examens af

Lindenhaeghe neemt weer Wft-examens af

Lindenhaeghe gaat vanaf 7 april weer examens afnemen. Op de site van LIndenhaeghe is te lezen: "Opleidingen tot 1 juni vinden veelal plaats in een Virtual Classroom....