DAS rekent extra risico bij vrije advocaatkeuze

Toga advocaat

Verzekerden die zelf een advocaat willen kiezen bij procedures zonder verplichte procesvertegenwoordiging, gaan bij DAS een eigen bijdrage betalen. Dit 'eigen risico' bedraagt voor particulieren 250 euro en voor zakelijk verzekerden 500 euro. Naar aanleiding van de recente uitspraak van het Europese Hof van Justitie over vrije advocaatkeuze zal DAS de polisvoorwaarden aanpassen.

Behalve een eigen bijdrage bij vrije advocaatkeuze gaat de rechtsbijstandverzekeraar maximum bedragen hanteren voor de inschakeling van een externe rechtshulpverlener. Het maximum verschilt per procedure. Zo is de maximale vergoeding voor een arbeidsrechtprocedure 2.500 euro, voor een bestuurs- en sociaal verzekeringsrechtprocedure 3.000 euro en voor overige procedures 5.000 euro (bedragen ex BTW). Voor procedures waarbij verplicht een advocaat nodig is, verandert er niets. DAS vergoedt de kosten op dezelfde manier als nu het geval is. Uitgangspunt blijft wel dat de klant moet meewerken aan een minnelijke regeling van zijn geschil, mits dat van hem redelijkerwijs gevraagd kan worden. De uitleg in de polisvoorwaarden over de vrije advocaatkeuze zal DAS duidelijker verwoorden. De rechtsbijstandverzekeraar gaat verzekerden er expliciet op wijzen dat zij zich in een procedure ook kunnen laten bijstaan door een externe rechtshulpverlener.

 

Premiestijging voorkomen

Sinds de uitspraak van het EU-Hof van november 2013 heeft iedere klant van een rechtsbijstandverzekeraar het recht op vrije advocaatkeuze als er in zijn zaak een juridische procedure gevoerd moet worden.Het gevolg is dat rechtsbijstandverzekeraars wellicht veel vaker dan voorheen zaken waarin geprocedeerd wordt moeten gaan uitbesteden aan advocaten. "Daarmee is bij het opstellen van de oorspronkelijke polisvoorwaarden geen rekening gehouden. De vrees is dat de kosten daarvan significant kunnen stijgen", aldus DAS. De wijziging van de polisvoorwaarden van DAS heeft als doel premiestijgingen als gevolg van de uitspraak van het EU-hof voor verzekerden zo veel mogelijk te voorkomen.
 


 

Reactie toevoegen

 
DAS: zakelijke klanten vooral interesse in goede algemene voorwaarden

DAS: zakelijke klanten vooral interesse in goede algemene voorwaarden

Zakelijke klanten hebben voor hun bedrijfsvoering vooral interesse in juiste en actuele algemene voorwaarden, personeelsdocumenten en privacygerelateerde documenten,...

Sandra Siemers Manager Corporate Communicatie bij DAS

Sandra Siemers Manager Corporate Communicatie bij DAS

Sandra Siemers is in dienst getreden bij DAS als Manager Corporate Communicatie & Marketingcommunicatie. Siemers is afkomstig van ENGIE Energie Nederland, waar...

DAS heeft 100 advocaten in dienst

DAS heeft 100 advocaten in dienst

Deze maand heeft DAS officieel honderd advocaten in dienst. In juli 2019 nam DAS veertig advocaten over van SRK Rechtsbijstand. Daarna is in drie jaar tijd het aantal...

Buren en aannemers zorgden voor veel geschillen

Buren en aannemers zorgden voor veel geschillen

In het eerste kwartaal hebben klanten in totaal ruim 31.500 zaken bij DAS gemeld. Belangrijke thema’s waren arbeid, wonen en consumenten. Bijna 30 procent...

Laura Geerlings nieuwe directeur Sales bij DAS

Laura Geerlings nieuwe directeur Sales bij DAS

Laura Geerlings begonnen als directeur Sales bij DAS. Zij is verantwoordelijk voor de distributiestrategie van DAS. Geerlings heeft altijd in de financiële...

DAS meldt veel vragen over energiecontracten

DAS meldt veel vragen over energiecontracten

“In het vierde kwartaal kregen we veel meldingen en vragen over energiecontracten.” Dat is te lezen in het DAShboard Q4 2021 van DAS. “De gasprijs...

Aon lanceert platform 'Samen voor de Sportieve Zaak'

Aon lanceert platform 'Samen voor de Sportieve Zaak'

Aon breidt zijn sportverzekeringspakket uit met het platform ‘Samen voor de Sportieve Zaak’. Het platform is specifiek voor sportverenigingen en biedt...

DAS gaat ook niet-verzekerden bijstaan

DAS gaat ook niet-verzekerden bijstaan

DAS gaat ook onverzekerden helpen juridische problemen te voorkomen of op te lossen.  "Met juridische bijstand of financiële oplossingen. "Verzekerd of...

DAS stoot creditmanagementactiviteiten af

DAS stoot creditmanagementactiviteiten af

DAS Holding verkoopt haar creditmanagementactiviteiten aan investeerder Axiom Partners. Hanneke Jukema, CEO van DAS: “Hoewel creditmanagement onderdeel blijft...

Opnieuw forse toename juridische geschillen met aannemers

Opnieuw forse toename juridische geschillen met aannemers

Veel klanten van juridisch dienstverlener DAS waren in het laatste kwartaal van 2021 verwikkeld in een geschil met hun aannemer. Meer dan 1.800 klanten hadden een...