Dnb: rentes van banken dalen gestaag

DNB (Gebouw)

Rentes die banken in Nederland berekenen aan hun klanten zijn recent gestaag gedaald: kredieten voor bedrijven en consumenten zijn goedkoper geworden, terwijl ook de rentevergoeding op spaargeld is verlaagd, aldus DNB.

In de eerste vijf maanden van 2012 is de gemiddelde hypotheekrente afgenomen. Huishoudens die in mei een nieuwe hypotheek hebben afgesloten of over hun bestaande hypotheek hebben heronderhandeld, kwamen met hun bank een rente overeen van gemiddeld 4,33 procent, tegen bijna 4,54 procent aan het begin van het jaar. De daling deed zich voornamelijk voor bij hypotheken met een relatief korte (t/m 5 jaar) rentevaste periode. In mei 2012 betaalde een huishouden voor een hypotheek met de korte rentevaste periode (maximaal 1 jaar) ongeveer 1,30 procentpunt minder rente dan voor een hypotheek met een rentevaste periode van meer dan 10 jaar. Eind 2011 stond het verschil op 1,02 procentpunt.

Nederlandse bedrijven moesten in mei 2012 voor hun nieuwe financiering gemiddeld 2,25 procent betalen. Met name de leningen van meer dan EUR 1 miljoen zijn fors goedkoper geworden: ondernemers betaalden die maand iets minder dan 2 procent op die leningen, tegen 2,85 procent eind 2011. Op leningen kleiner dan EUR 1 miljoen betaalden bedrijven gemiddeld 3,82 procent, tegen 4,43 procent een jaar eerder.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Gerrit Hallema - 30 juli 2012

Zeker andere informatiebronnen dan de adviseur en consument! Krijg van diverse aanbieders alleen verhogingen en nog strengere leningseisen. Somigen nemen al een voorschot op regels 2013 en zijn nog behoudender geworden. Valt alleen op dat de lagere rente word niet naar client gaat. Maar een banlk moet dan ook meer dan levensvatbaar zijn. Vandaar ook het bankgeheim.

marian - 30 juli 2012

Waar blijven die RENTE VERLAGINGEN. Banken en verzekeringsmaatschappijen blijven zich maar verrijken. De kas wordt ongelooflijk gespekt, en de directie mag zich ook verrijken ? Openlijke diefstal van alle spaarders ! Vinden jullie het gek, dat het zo slecht gaat met Europa ? Doe je een bankkraak, dan ga je de "bak" in, verrijk je je over je spaarders (diefstal) dan mag je VRIJ blijven rondlopen/rijden in djure auto's/hebben van zeer dure woningen/hebben van luxe jachten enz. enz. enz.

Ome Joop - 30 juli 2012

Nog niets van gemerkt: betaal me blauw. rood staan opde Postbank betaalrekening ruim 14% Creditcard ruim 12%.

Huizenprijzen dalen in twee jaar met 6,4 procent

Huizenprijzen dalen in twee jaar met 6,4 procent

DNB verwacht dat de huizenprijzen dalen met 3,1 procent in 2023 en met 3,3 procent in 2024. Dit is een neerwaartse bijstelling ten opzichte van de juniraming. De...

DNB lanceert nieuw hypothekendashboard

DNB lanceert nieuw hypothekendashboard

Om belangrijke hypothekendata toegankelijker te maken, lanceert DNB een nieuw woninghypothekendashboard. Verschillende cijfers rondom hypotheken, zoals rentestanden...

Variabele en kortlopende hypotheekrente steeds populairder

Variabele en kortlopende hypotheekrente steeds populairder

Nederlandse huishoudens sluiten steeds vaker een hypotheek af met een variabele rente of met een rentevaste periode van maximaal één jaar, blijkt uit...

Verbond positief over rapport DNB ‘Verzekeraars in een veranderende wereld’

Verbond positief over rapport DNB ‘Verzekeraars in een veranderende wereld’

Het Verbond van Verzekeraars is positief over het rapport ‘Verzekeraars in een veranderende wereld’ dat DNB heeft gepubliceerd. Het Verbond: "Nederlandse...

DNB: "Verzekeraars moeten inspelen op nieuwe en veranderende risico’s"

DNB: "Verzekeraars moeten inspelen op nieuwe en veranderende risico’s"

Inspelen op nieuwe en veranderende risico’s biedt verzekeraars kansen om hun maatschappelijke rol in de samenleving te blijven vervullen. Dat zei divisiedirecteur...

Best practices beheersing klimaat- en milieurisico’s

Best practices beheersing klimaat- en milieurisico’s

DNB is de consultatie gestart van haar ‘Gids voor de beheersing van klimaat- en milieurisico’s’.  gestart. De toezichthouder geeft in de gids...

Kifid wil impasse rondom berekening teveel betaald rente doorbreken

Kifid wil impasse rondom berekening teveel betaald rente doorbreken

DNB stopte per 1 april met het publiceren van de rentereeks voor doorlopend consumptief krediet en dus is het de vraag welke referentierente kredietverstrekkers...

Verzekeringsgarantiestelsel haalbaar en betaalbaar

Verzekeringsgarantiestelsel haalbaar en betaalbaar

Een verzekeringsgarantiestelsel kan zo vormgegeven worden dat het polishouders op betaalbare wijze aanvullende bescherming biedt bij hun verzekering. Dit blijkt...

DNB: prijsgroei op woningmarkt zwakt verder af

DNB: prijsgroei op woningmarkt zwakt verder af

DNB verwacht dat de prijsgroei op de woningmarkt verder zal afzwakken. De toezichthouder in het  Overzicht Financiële Stabiliteit najaar 2022: “De...

DNB: financiële stabiliteit op proef gesteld

DNB: financiële stabiliteit op proef gesteld

De risico’s voor de financiële stabiliteit zijn het afgelopen half jaar toegenomen. De hoge inflatie, oplopende rentes, de oorlog in Oekraïne en...