Één inlogmiddel voor ondernemers: eherkenning

eHerkenning logo

Ondernemers hebben straks nog maar één inlogmiddel nodig om zaken als belastingen, subsidies, voertuigoverschrijvingen en wijzigingen in het Handelsregister te regelen. De nieuwe online identificatie kost ondernemers jaarlijks enkele tientjes, afhankelijk van de leverancier.

Op initiatief van het ministerie van Economische Zaken, maken de Belastingdienst, UWV, de RDW, de Kamer van Koophandel (KvK), Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO), de Gemeente Den Haag en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) hierover afspraken. Bedrijven kunnen vanaf oktober 2017 en 2018 gefaseerd gebruik gaan maken van het inlogsysteem eHerkenning voor het wijzigen van zakelijke gegevens zoals de aangifte omzetbelasting. Bestaande zakelijke inlogmiddelen worden op termijn afgeschaft.

 

eHerkenning

Op dit moment hebben overheidsorganisaties het identificeren van zakelijke transacties nog op verschillende manieren geregeld. Ondernemers moeten dan telkens inloggen met een aparte gebruikersnaam en wachtwoord. Voor zakelijke transacties met de overheid worden deze inlogmiddelen op termijn vervangen door eHerkenning, waarbij een sms als extra verificatie vereist is. "Ondernemers besparen daarmee kosten. Bijvoorbeeld, omdat ze minder vaak een bezoek hoeven te brengen aan een overheidsloket of omdat de ondertekening van veel documenten straks digitaal kan in plaats van fysiek. Dat scheelt bovendien reistijd of koerierskosten."
eHerkenning wordt door de overheid al langer als identificatiemiddel gebruikt. Zo gebruikt bijvoorbeeld de Dienst Justis de online sleutel al voor het uitgeven van Verklaringen Omtrent het Gedrag (VOG). Door de nu aangekondigde grootschalige toepassing krijgen nagenoeg alle bedrijven te maken met eHerkenning. Ondernemers gebruiken de digitale sleutel straks onder andere voor de aangifte omzetbelasting (Belastingdienst), voor het doorgeven van bedrijfswijzigingen in de registratie in het Handelsregister (KvK), het op bedrijfsnaam zetten van een voertuig bij de RDW of het indienen van ontslagaanvragen en verzuimmeldingen bij UWV.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Identificatie met digitale identiteit geniet voorkeur consument

Identificatie met digitale identiteit geniet voorkeur consument

Identificatie met behulp van een digitale identiteit zoals iDIN heeft nog altijd de voorkeur van de financiële consument, blijkt uit onderzoek door Signicat....

DNB: “Witwasrisico’s moeten per klant worden beoordeeld”

DNB: “Witwasrisico’s moeten per klant worden beoordeeld”

DNB wil dat betaaldienstaanbieders per klant een afweging maken welke witwas- en terrorismefinancieringsrisico’s die klant met zich meebrengt, en niet overgaan...

Niet alle aanbieders halen deadline eHerkenning

Niet alle aanbieders halen deadline eHerkenning

Niet alle aanbieders hebben de deadline eHerkenning gehaald. Vanaf 7 januari is inloggen bij aanbieders alleen nog mogelijk met eHerkenning, dat het Digitaal Paspoort...

Verzekeraars: stimuleer tussenpersonen nu te starten met testen eHerkenning

Verzekeraars: stimuleer tussenpersonen nu te starten met testen eHerkenning

Het Verbond van Verzekeraars roept leden op adviseurs te stimuleren nu te beginnen met het testen van e-Herkenning, de opvolger van het huidige digitale paspoort....

Brancheorganisaties: stap nu over op eHerkenning en Bedrijfscertificaat

Brancheorganisaties: stap nu over op eHerkenning en Bedrijfscertificaat

Het Digitaal Paspoort vervalt op 7 januari 2022. Daarom roepen Adfiz, NVGA, Verbond van Verzekeraars en SIVI alle ondernemen in de financiële sector per direct...

Digitaal Paspoort onbruikbaar vanaf 7 januari 2022

Digitaal Paspoort onbruikbaar vanaf 7 januari 2022

Verzekeringsondernemers hebben nog tot 7 januari 2022 de tijd om de overstap te maken naar eHerkenning (voor medewerkers) en Bedrijfscertificaat (voor ondernemingen)...

Nieuwe model paspoort 30 augustus ingevoerd

Nieuwe model paspoort 30 augustus ingevoerd

Het nieuwe model paspoort wordt op 30 augustus ingevoerd. Het nieuwe model paspoort zal niet langer het BSN op de voorkant van de houderpagina bevatten. Voortaan...

Digitaal Paspoort per 7 januari 2022 niet langer bruikbaar

Digitaal Paspoort per 7 januari 2022 niet langer bruikbaar

Na 7 januari 2022 kan het Digitaal Paspoort niet meer gebruikt worden. De brancheafspraak is dat verzekeraars, serviceproviders en financieel adviseurs voor eind...

Implementatie eHerkenning: "Een mooie tussenstand en nu door!"

Implementatie eHerkenning: "Een mooie tussenstand en nu door!"

‘’Een mooie tussenstand en nu door!" Aldus SIVI-directeur Peter Mols over de stand van zaken bij de overgang van de verzekeringssector naar eHerkenning....

SIVI-monitor: 60 procent over op eHerkenning

SIVI-monitor: 60 procent over op eHerkenning

Nu de rook rond het noodzakelijke vervangen van de Digitale Paspoorten is opgetrokken - 90 procent heeftde Digitale Paspoorten vervangen - verschuift de aandacht...