Financieel actieplan ouderen op woningmarkt

Senioren 2 via Pixabay

Het kabinet gaat met de hypotheeksector een financieel actieplan opstellen “hoe we ouderen kunnen helpen met het inzichtelijk maken van hun financiële situatie. Dit doen we in het platform hypotheken. Zo kunnen ouderen die door lokale en regionale inspanningen of door de informatiecampagne gestimuleerd worden na te denken over een verhuizing geholpen worden bij hun verhuisbeslissing door de juiste (financiële) experts”.

In het vorige week gepresenteerde programma wonen en zorg voor ouderen worden maatregelen gepresenteerd om te komen tot de juiste huisvesting voor de toenemende groep ouderen. “Om dat te realiseren moet er veel voor ouderen worden gebouwd. Door woningen op maat voor ouderen te bouwen, brengen we daarnaast een verhuisketen op gang.”

Informatievoorziening over de financiële kant is ook essentieel. “Onder ouderen leven veel vragen over hun financiële positie. Een deel van hen weet niet goed wat er financieel mogelijk is. Voor veel ouderen is verhuizen een grote stap met financiële impact. Wat gebeurt er met de overwaarde op mijn huis? Heb ik nog mogelijkheden om een hypotheek te krijgen of kan ik beter huren? Gaat mijn huur veranderen als ik naar een andere corporatiewoning verhuis? Een steeds groter deel van de ouderen komt uit een koopwoning en wil ook steeds vaker doorstromen naar een koopwoning.

“Waar gepast willen we leren en aansluiten bij reeds bestaande voorbeelden van tools die bestaan om ouderen te helpen bij het inzichtelijk maken van hun financiële (woon-)situatie.

“In de hypotheeksector zijn verschillende initiatieven om ouderen te informeren over het toekomstig wonen. Florius motiveert de 55-plusser om aan de slag te gaan met zijn of haar woonplan van straks. Onlangs heeft deze hypotheekverstrekker een online omgeving gelanceerd die 55-plussers moeten informeren en stimuleren om over de nieuwe levensfase en de daarbij horende huisvesting na te denken en de eerste stappen te zetten richting realisatie. Op een speciale adviseursomgeving geeft Florius de hypotheekadviseur tips om het gesprek aan de gaan en inzicht in de financieringsmogelijkheden. Daarnaast biedt Florius sinds kort ook hypothecaire financiering aan voor woonvormen zoals de kangoeroe- en mantelzorgwoningen.”

 

Reactie toevoegen

 
Vijftien procent minder woningen verkocht in 2022

Vijftien procent minder woningen verkocht in 2022

In 2022 zijn 193.103 woningen verkocht, bijna vijftien procent minder dan in 2021. In 2022 waren bestaande koopwoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan het jaar...

Aantal woningtransacties stijgt in meeste provincies

Aantal woningtransacties stijgt in meeste provincies

Het aantal bestaande koopwoningen dat van eigenaar wisselde in het vierde kwartaal van 2022 bedroeg 51.345. Dat was 1,8 procent meer dan een kwartaal eerder. In...

Prijzen bestaande koopwoningen in alle provincies gedaald

Prijzen bestaande koopwoningen in alle provincies gedaald

De prijzen van bestaande koopwoningen in Nederland zijn in het vierde kwartaal van 2022 met 2,4 procent gedaald ten opzichte van een kwartaal eerder. Het is de eerste...

Jonge huizenkoper krijgt weer voet tussen de deur

Jonge huizenkoper krijgt weer voet tussen de deur

Jonge huizenkopers tot 35 jaar krijgen weer een voet tussen de deur op de huizenmarkt. Zo was bij deze leeftijdscategorie in december sprake van een stijging van...

Prijzen nieuwbouwkoopwoningen 13,7 procent hoger

Prijzen nieuwbouwkoopwoningen 13,7 procent hoger

In het derde kwartaal van 2022 was de prijs van een nieuwbouwkoopwoning  gemiddeld 13,7 procent hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Hiermee kwam...

Derde minder transacties op markt nieuwbouwkoopwoningen

Derde minder transacties op markt nieuwbouwkoopwoningen

In het derde kwartaal van 2022 zijn ruim een derde minder nieuwbouwkoopwoningen verkocht dan een jaar eerder. Dit is de grootste daling sinds de start van de meting...

Huizenprijzen dalen in twee jaar met 6,4 procent

Huizenprijzen dalen in twee jaar met 6,4 procent

DNB verwacht dat de huizenprijzen dalen met 3,1 procent in 2023 en met 3,3 procent in 2024. Dit is een neerwaartse bijstelling ten opzichte van de juniraming. De...

RaboResearch: afkoeling woningmarkt zet door

RaboResearch: afkoeling woningmarkt zet door

Door de gestegen rente is de betaalbaarheid van woningen verslechterd. Hierdoor dalen volgens RaboResearch huizenprijzen in 2023 naar verwachting met drie procent...

Rabobank: huis op platteland meer in trek

Rabobank: huis op platteland meer in trek

Randstedelingen kopen vaker een huis buiten hun eigen stad. Huizenmarkt-econoom Carola de Groot van RaboResearch:  “De keuze voor een woning op het platteland...

BLG Wonen zet puntenstelsel in bij Verhuurhypotheek voor betaalbare huur

BLG Wonen zet puntenstelsel in bij Verhuurhypotheek voor betaalbare huur

Om het segment van middenhuur in de vrije sector betaalbaar te houden introduceert BLG Wonen in het eerste kwartaal van 2023 de Verhuurhypotheek. Met deze hypotheek...