Identificatie met digitale identiteit geniet voorkeur consument

Vingerafdruk via Pixabay

Identificatie met behulp van een digitale identiteit zoals iDIN heeft nog altijd de voorkeur van de financiële consument, blijkt uit onderzoek door Signicat. Thijs Vink, Chief Central and Southern Europe bij Signicat: “De meeste Nederlanders identificeren zich het liefst op afstand met behulp van een digitale identiteit (39 procent) of via het inscannen van identiteitsdocumenten met de mobiele telefoon of webcam (29 procent). Een fysiek bezoek aan het filiaal staat op plek drie en is vooral populair onder 65-plussers. Slechts een fractie van de consumenten prefereert een ‘Zoom-achtig’ video-interview of het opnemen van een korte video.

“Ruim drie kwart van de consumenten wil bij de aanvraag van een financieel product kunnen kiezen uit verschillende identificatiemethoden. Is het noodzakelijk om een identiteitsbewijs te tonen in een fysieke vestiging? Dan begint bijna een derde niet eens met de aanvraag.”

Bijna de helft van de Nederlanders identificeerde zich al eens met NFC, waarbij de chip in een identiteitsbewijs tegen een smartphone aan wordt gehouden. Daarnaast staat ruim een kwart ervoor open om dit te proberen. Vink: “Dit beeld zien we ook bij het identificeren met een biometrisch kenmerk zoals een vingerafdruk. De ervaringen met beide technologieën zijn overwegend positief.”

Aan het onderzoek ‘Battle to Onboard’ werkten ruim 7.600 consumenten uit veertien verschillende landen mee, waaronder 508 Nederlanders.

Reactie toevoegen

 

Reacties

René Stekelenburg - Stekelenburg Financieel Advies 18 mei 2022

Iets van WC-eend keurt WC-eend? Maar serieus: alles wordt in het werk gesteld om iedereen te doen denken dat het eID de oplossing van de toekomst is. Agenda 2030 van de UN/WEF moet en zal doorgevoerd worden.

Meer over
DNB: “Witwasrisico’s moeten per klant worden beoordeeld”

DNB: “Witwasrisico’s moeten per klant worden beoordeeld”

DNB wil dat betaaldienstaanbieders per klant een afweging maken welke witwas- en terrorismefinancieringsrisico’s die klant met zich meebrengt, en niet overgaan...

Nieuwe model paspoort 30 augustus ingevoerd

Nieuwe model paspoort 30 augustus ingevoerd

Het nieuwe model paspoort wordt op 30 augustus ingevoerd. Het nieuwe model paspoort zal niet langer het BSN op de voorkant van de houderpagina bevatten. Voortaan...

Banken pleiten voor mogelijk gebruik van biometrische gegevens financiële diensten

Banken pleiten voor mogelijk gebruik van biometrische gegevens financiële diensten

De Nederlandse Vereniging van Banken staat achter het wetsvoorstel Verzamelwet Gegevensbescherming. Dit voorstel is een aanpassing op de Uitvoeringswet AVG, die...

Één inlogmiddel voor ondernemers: eherkenning

Één inlogmiddel voor ondernemers: eherkenning

Ondernemers hebben straks nog maar één inlogmiddel nodig om zaken als belastingen, subsidies, voertuigoverschrijvingen en wijzigingen in het Handelsregister...