Lindenhaeghe: NL Leert Door soms alternatief voor STAP

Examenzaal via Pixabay

Ook Lindenhaeghe biedt bepaalde Wft- en PE-opleidingen niet langer meer aan met het STAP-budget. De opleider: “De Toetsingskamer STAP van het UWV heeft ons per brief laten weten dat de richtlijnen voor subsidietoekenning zijn aangescherpt. Dit betekent dat wij een deel van het aanbod niet langer kunnen aanbieden met STAP-subsidie. Ondanks dat wij bezwaar hebben aangetekend, hebben wij gehoor gegeven aan deze oproep. Op onze website is het betreffende aanbod niet langer (kosteloos) boekbaar met STAP-subsidie.

“Belangrijke aanvulling op het bericht van de Toetsingskamer is dat het wegvallen van de subsidiemogelijkheden voor de genoemde opleidingen geen effect heeft op de toekenning in eerdere periodes. Concreet betekent dit dat subsidies die zijn toegekend in de afgelopen periodes gewoon van toepassing blijven. Hoor je dus niets, dan verandert er ook niets.”

De Opleiding Wft Basis mag nog wel geboekt worden met het STAP-budget. De Toetsingskamer is van mening dat dit een opleiding is waarmee de overstap naar een andere sector mogelijk is. Lindenhaeghe: “Dit geldt tevens voor een aantal andere opleidingen die we met STAP blijven aanbieden. Je kunt hierbij denken aan verschillende opleidingen als Estate Planner, Erkend Financieel Adviseur en Zakelijk financieren.”

NL Leert Door

Financieel professionals die zich aangemeld hebben voor een STAP-opleiding waarbij de subsidie niet langer van toepassing is, ontvangen van Lindenhaeghe een bericht. NL Leert Door overigens biedt volgens de opleider voor een deel van het aanbod een goed alternatief. Voor NL Leert Door gelden andere criteria. Eerder kondigde Lindenhaeghe al aan een samenwerking met opleider Hoffelijk aan te gaan op het gebied van NL Leert Door. Hiervoor lanceerden zij de gezamenlijke website www.vakbekwaam.nl waarop NL Leert Door-aanbod van beide opleiders boekbaar is.

Onderzoeken

De aanscherping van de richtlijnen voor subsidietoekenning volgt op signalen dat sommige opleiders de grenzen opzoeken van de STAP-regeling. Na signalen dat opleiders zich met hun aanbod of werkwijze niet aan de subsidievoorwaarden voor het STAP-budget houden (zo mogen ze geen geschenken, aanbiedingen of andere voordelen koppelen aan opleidingen in het STAP-register), is het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid onderzoeken gestart naar bijna 250 opleiders. Daarvan zijn nu zes onderzoeken afgerond.

Twee van de zes onderzochte opleiders worden voorlopig met al hun opleidingen uit het register gehaald. Daarnaast zijn twee opleiders gesommeerd opleidingen die niet voldoen aan de doelstelling en voorwaarden van STAP uit het register te halen. Gebeurt dat niet voor 31 oktober, dan volgt ook verwijdering. De overige twee onderzochte opleiders kunnen hun opleidingen blijven aanbieden in het register.

De volgende aanvraagperiode STAP start op dinsdag 1 november om 10:00 uur.

Lees ook: Hoffelijk verkleint STAP-aanbod op verzoek van Toetsingskamer

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
De NHT en NHT-clausule

De NHT en NHT-clausule

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 06-2022) De datum 11 september 2001 staat bij veel mensen in het geheugen gegrift. Mensen die al wat langer...

NHG en erfpacht- en kortingsconstructies

NHG en erfpacht- en kortingsconstructies

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 06-2022) NHG heeft richtlijnen opgesteld om aanbieders te helpen om verantwoorde erfpacht- en kortingsconstructies...

Januaritijdvak STAP overgeslagen

Januaritijdvak STAP overgeslagen

Het kabinet heeft besloten om het aanvraagtijdvak voor STAP-budget van januari 2023 over te slaan. Tijd is nodig om maatregelen gericht op het terugdringen van misbruik...

Helmplicht snorfietsers

Helmplicht snorfietsers

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in VVP 5-2022) Tot nu toe moeten snorfietsers alleen in Amsterdam en Utrecht verplicht een goedgekeurde helm op als ze op de...

Renteaftrek na scheiding

Renteaftrek na scheiding

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in VVP 5-2022) Helaas is scheiden iets wat in Nederland met zeer grote regelmaat gebeurt. Een scheiding heeft altijd een grote...

STAP-regeling wordt strenger en strakker

STAP-regeling wordt strenger en strakker

Minister Van Gennip neemt maatregelen om het STAP-budget gerichter te besteden en om misbruik en oneigenlijk gebruik beter tegen te gaan en te voorkomen. De keurmerken...

Lindenhaeghe en Hoffelijk gefuseerd

Lindenhaeghe en Hoffelijk gefuseerd

Financieel opleiders Lindenhaeghe en Hoffelijk zijn gefuseerd. De nieuwe organisatie gaat verder onder de naam Lindenhaeghe. Wesley van ’t Hof (foto) is algemeen...

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

(Finale VVP Advies Award 2022 in VVP 5) Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de VVP Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van vvp voor het meest klantgerichte...

Ruim 200.000 mensen hebben STAP-budget aangevraagd in 2022

Ruim 200.000 mensen hebben STAP-budget aangevraagd in 2022

Ruim 200.000 mensen hebben dit jaar met succes een aanvraag STAP-budget kunnen indienen. Aldus UWV. Voor 2023 zijn er zes aanvraagperiodes. De eerste aanvraagperiode...

FNV vraagt om andere invulling STAP- budget

FNV vraagt om andere invulling STAP- budget

Vakbond FNV roept op om het STAP- budget toegankelijker te maken. In een brief aan de Tweede Kamer doet de FNV een aantal aanbevelingen, waaronder: werk toe naar...