MoneyView: alleen renteverhogingen via spaarplatform Raisin

Biljet 10 euro via Pixabay

"Opvallend is dat alle renteverhogingen die in het derde kwartaal van dit jaar zijn doorgevoerd, hebben plaatsgevonden bij spaarproducten van buitenlandse aanbieders die via het online spaarplatform Raisin in Nederland worden aangeboden", aldus de Spaarrente Barometer derde kwartaal 2021 van MoneyView.

MoneyView constateert dat er in de maand juli veel rentewijzigingen bij DOS (dagelijks opvraagbare spaarrekeningen) plaatsvonden. "In totaal vonden 24 van de 31 wijzigingen in de maand juli plaats. Gedurende dit kwartaal zijn er drie aanbieders geweest die de rente tot twee keer toe hebben verlaagd. Begin oktober kwam de gemiddelde rentevergoeding voor DOS uit op 0,05 procent. Hiermee is het gemiddelde in de eerste negen maanden van dit jaar met circa 30 procent gedaald. Inmiddels heeft twee derde van de aangeboden DOS een rente van 0,02 procent of lager. De hoogste rente (0,35 procent) wordt op dit moment vergoed bij de Franse Renault Bank Spaarrekening. In onderstaande figuur is het verloop van de gemiddelde rente voor DOS weergegeven over de afgelopen vijf jaar (2017 - heden).

Bij LTD’s schommelt het aantal rentewijzigingen in een kwartaal eigenlijk al een jaar lang rond 30. In het derde kwartaal zijn 29 rentewijzigingen geregistreerd bij de LTD’s. In ruim een kwart van de gevallen gaat het om een renteverhoging van één of meerdere looptijden. De stijging van de rente loopt in de onderzochte periode uiteen van 0,03 tot en met 0,25 procent. Het overgrote deel van de rentewijzigingen (90 procent) vindt plaats bij aanbieders van buitenlandse komaf of met buitenlandse ‘roots’. Van deze 90 procent wordt weer ruim driekwart van de LTD’s aangeboden door het online spaarplatform Raisin.

De hoogst verkrijgbare spaarrente bij een looptijd van 1 jaar (0,70 procent) wordt aangeboden door de Letse Rietumu Bank. Dit product wordt pas sinds begin september aangeboden op de Nederlandse spaarmarkt. Bij een looptijd van 5 jaar wordt de hoogste rente aangeboden door zowel Rietumu Bank als het Tsjechische J&T Banka, te weten 1,20 procent. Het hoogste rentetarief bij een looptijd van 10 jaar (1,50 procent) wordt vergoed door zowel de Estse Bigbank als de Italiaanse CiviBank. Op het spaardeposito van Bigbank na worden alle spaardeposito’s met de hoogste rente aangeboden door online spaarplatform Raisin.

Reactie toevoegen

 
Kredietrente kruipt naar bovengrens

Kredietrente kruipt naar bovengrens

De gemiddelde rente voor Persoonlijke Leningen bevindt zich volgens MoneyView weer (bijna) op hetzelfde niveau als tien jaar geleden en veel aanbieders kruipen met...

MoneyView: keuzeopties AO-criteria nemen af

MoneyView: keuzeopties AO-criteria nemen af

Gangbare arbeid als criterium voor arbeidsongeschiktheidsverzekeringen is van de markt verdwenen, zo blijkt uit onderzoek door MoneyView. Bij gangbare arbeid geldt...

Hip and happening, maar voor wie?

Hip and happening, maar voor wie?

(Pepijn van Kleef van MoneyView in katern Ken je vak! in VVP 1, 2023) Moneyview houdt alle hypotheekrentes nagenoeg realtime bij en dat hebben we afgelopen jaar...

Oud en nieuw

Oud en nieuw

(Martin Koot, MoneyView, in VVP 06-2022) MoneyView en ik vieren in 2023 allebei ons dertigjarig jubileum. Deze mijlpaal maakt dat ik, bij wijze van uitzondering,...

Stijging spaarrentetarief zet door in 2023

Stijging spaarrentetarief zet door in 2023

"Voor het eerst in jaren zien we een stijgende lijn van het gemiddelde spaarrentetarief bij dagelijks opvraagbare spaarrekeningen (DOS). Hoewel de gemiddelde spaarrente...

ORV-premie in 20 jaar gemiddeld 65 procent goedkoper geworden

ORV-premie in 20 jaar gemiddeld 65 procent goedkoper geworden

Zowel de hoogste als de laagste ORV-premie zijn meer dan zestien procent lager dan een jaar eerder. De gemiddelde premie is in een jaar tijd met meer dan acht procent...

Claimen (kleine) schade aan motorfiets onvoordelig

Claimen (kleine) schade aan motorfiets onvoordelig

Zeker bij relatief kleine schades aan de motorfiets kan het aan te bevelen zijn om níet te claimen. Dat stelt MoneyView in haar Special Item Tweewielerverzekeringen....

Impliciete uitsluiting

Impliciete uitsluiting

(Martin Koot, MoneyView, in VVP 5) Met de regelmaat van de klok buigen verzekeraars zich over de vraag of, dan wel hoe ze hun premies beter kunnen afstellen op...

Verzekeringslijfrentes verslaan banksparen

Verzekeringslijfrentes verslaan banksparen

In een jaar tijd is het marktbeeld voor uitkerende lijfrentes volledig omgeslagen ten gunste van de verzekerde varianten, zo blijkt uit onderzoek door MoneyView....

Rendement op vertrouwen of vertrouwen op rendement?

Rendement op vertrouwen of vertrouwen op rendement?

(Pepijn van Kleef, MoneyView, in VVP 4-2022) Naar aanleiding van een presentatie die wij moesten geven op het mede door VVP georganiseerde VIPIinnovatie Congres...