Reorganisatie Vivat ten koste van 1.200 banen

Vivat logo 2015

Vivat gaat het bedrijf ingrijpend herstructuren. "Om de toekomst van Vivat veilig te stellen - in het belang van haar klanten en medewerkers - zijn kostenreducties noodzakelijk. Dit gaat helaas gepaard met het vervallen van naar verwachting 900 tot 1200 arbeidsplaatsen in de komende drie jaar", aldus de verzekeraar in een persbericht. Volgens FNV Finance gaat Vivat zich concentreren op het directe kanaal.

Door de overname en kapitaalversterking van de nieuwe aandeelhouder is Vivat naar eigen zeggen in rustiger vaarwater gekomen. Om haar klanten beter te kunnen bedienen gaat de verzekeraar zich meer richten "op innovatieve en digitale verzekeringstoepassingen en zal ze haar bedrijfsprocessen verder versimpelen". Om te beginnen moet de organisatie minder complex worden. "Het vereenvoudigen van het bedrijf en de processen moet leiden tot een wendbare organisatie die dichter bij de klant staat." Eind 2018 moet er één centrale organisatie staan. "Het bedrijf gaat ook verder digitaliseren en inspelen op technologische ontwikkelingen. Mede geholpen door het innovatieve vermogen en de ervaring van haar aandeelhouder."

De herstructurering moet leiden tot een aanzienlijke kostenreductie. "De afgelopen jaren was er weinig geld, tijd en aandacht om aan de toekomst van het bedrijf te besteden omdat alle aandacht uitging naar overleven. Dat heeft geleid tot een achterstand ten opzicht van concurrenten. Zo liggen de kosten ongeveer 30 procent hoger dan bij vergelijkbare verzekeraars", aldus Vivat.

 

Hard gelag voor medewerkers

Door de reorganisatie gaan 900 tot 1.200 arbeidsplaatsen verloren (een derde van de huidige 3.500 banen). Gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten. "Het is een hard gelag dat de medewerkers - na de spannende tijden sinds de nationalisatie van SNS Reaal - nu hiermee worden geconfronteerd", zegt Fred Polhout van FNV Finance.

FNV Finance wil dat het Sociaal plan (dat eind dit jaar afloopt) ongewijzigd wordt verlengd tot eind 2018. "Het alsnog uitvoeren van achterstallig onderhoud binnen het bedrijf is wellicht noodzakelijk, maar de directie dient wel voor ogen te houden dat de werknemers de klanten zijn blijven bedienen onder soms moeilijke omstandigheden. Zij verdienen daarvoor een goed sociaal plan, ongeacht het tijdstip waarop zij onverhoopt hun werk verliezen", aldus Polhout.


Focus op direct kanaal

Volgens FNV Finance gaat Vivat de interne bedrijfsprocessen versimpelen én zich meer concentreren op het directe kanaal. "Er zit genoeg potentieel in de onderneming voor continuïteit met de gemotiveerde werknemers die zij hebben. Dus laten we hopen dat het offer dat de medewerkers de komende jaren gaan brengen inderdaad leidt tot een stabiel en concurrerend bedrijf’."

 

Eerst de banken, nu de verzekeraars

"Na de verschillende ontslaggolven bij de banken komen we nu in het tijdperk van de verzekeraars. Dit is pas de eerste mokerslag", zegt Reinier Castelein, voorzitter van De Unie. De opsplitsing van SNS Reaal en de verkoop van de verzekeraar aan het Chinese Anbang heeft volgens Castelein een grote impact op het persoonlijke leven van de medewerkers. “Door het gebrek aan visie en te laat ingrijpen komen er grote groepen werkzoekenden tegelijk op een toch al krappe arbeidsmarkt. Ook De Unie gaat zich inzetten voor voortzetting van het bestaande Sociaal plan.

Reactie toevoegen

 
FNV Finance: actiebereidheid medewerkers ABN Amro enorm

FNV Finance: actiebereidheid medewerkers ABN Amro enorm

Volgens FNV Finance is de actiebereidheid onder medewerkers van ABN Amro groot. Dit omdat het eindbod van de bank voor 5 procent extra loon over twee jaar "volstrekt...

Vivat verder als Athora Netherlands

Vivat verder als Athora Netherlands

Vivat gaat verder door het leven als Athora Netherlands. De naamsverandering is het sluitstuk van de overname door de Europese levens- en herverzekeraar Athora. “Met...

Vivat focust zich op pensioen

Vivat focust zich op pensioen

Vivat gaat zich na de overname door Athora focussen op pensioen met Zwitserleven als merknaam. De naam Vivat verdwijnt; Vivat wordt Athora Nederland in het vierde...

NN Group rondt overname Vivat Schade af

NN Group rondt overname Vivat Schade af

NN Group heeft de acquisitie van Vivat Schade afgerond. Met de overname is NN Group marktleider geworden op de Nederlandse schadeverzekeringsmarkt. NN Group betaalde...

Krimp individuele levenmarkt kost Vivat premie-inkomen

Krimp individuele levenmarkt kost Vivat premie-inkomen

Vivat zag het premie-inkomen in de eerste helft van het jaar dalen met vier procent, door de krimpende markt voor individuele levensverzekeringen. Het premie-inkomen...

Vivat blikt vooruit op Prinsjesdag

Vivat blikt vooruit op Prinsjesdag

Vivat heeft voor het eerst een vooruitblik op Prinsjesdag gepubliceerd. Kees van Oostwaard van Fiscale Zaken zet in een blog de belangrijkste verzekeringszaken op...

FNV: maak snel afspraken over toekomst Vivat- en NN-medewerkers

FNV: maak snel afspraken over toekomst Vivat- en NN-medewerkers

FNV Finance roept op om zo snel mogelijk goede afspraken te maken over de toekomst van de 2.600 medewerkers van Vivat, die al lange tijd in onzekerheid over hun...

Anbang houdt opties open

Anbang houdt opties open

Vivat is door Anbang geïnformeerd over het feit dat Anbang is gestart met de volgende fase van de strategische heroriëntatie van haar aandeelhouderschap...

Shortlist Weather Damage Prevention Challenge

Shortlist Weather Damage Prevention Challenge

Vivat heeft de shortlist bekend gemaakt van de deelnemers aan de Weather Damage Prevention Challenge. In de zomer deed de verzekeraar een oproep aan start-ups om...

SRLEV zag solvabiliteit teruglopen in eerste halfjaar

SRLEV zag solvabiliteit teruglopen in eerste halfjaar

SRLEV, onderdeel van Vivat, zag de solvabiliteit in de eerste helft van 2018 teruglopen. Noteerde het concern eind vorig jaar een solvabiliteit (volgens standaard...