Sociaal Verhaal claimt winst in Yarden-kwestie

Rechtershamer via Pixabay

De polishouders bij Yarden die met hulp van Vereniging Sociaal Verhaal naar de rechter stapten, zijn vrijdag door de rechter in het gelijk gesteld. Sociaal Verhaal: "In de uitspraak van het kort geding oordeelt de rechter dat Yarden zich ten aanzien van de polishouders moet houden aan de verplichtingen uit de naturapakketpolissen zoals deze golden vóór 1 juli 2019. Wij verwachten dat veel polishouders met de betreffende naturapolis zich nu bij de vereniging zullen melden om ook hun poliswijziging terug te laten draaien." 

De kantonrechter geeft in de uitspraak aan, aldus Sociaal Verhaal, "dat het herstelplan dat Yarden aandroeg om de pakketpolissen die dekking boden voor een complete begrafenis of crematie flink te versoberen 'eenzijdig en zelfstandig is opgesteld'. Ook oordeelt de rechter dat de verslechterde financiële positie van Yarden de uitvaartverzekeraar uitsluitend zelf aan te rekenen is. 'De oorzaak van de precaire financiële positie van Yarden vindt zijn oorsprong in de wijze waarop Yarden haar bedrijfsvoering heeft uitgevoerd en de keuzes die in het verleden zijn gemaakt. Dat is uitsluitend Yarden aan te rekenen.'"

Vereniging Sociaal Verhaal is "blij dat de wijzigingen voor de negentien polishouders die zij te hulp schoot nu voorlopig worden teruggedraaid en roept de 390.000 polishouders met dezelfde polis op zich alsnog bij de vereniging aan te melden.

Reactie toevoegen

 

Reacties

geert sijbring - admicon 18 september 2020

Ik begrijp dat Yarden de polis niet zomaar mag aanpassen. en dat er negatief op wordt gereageerd begrijp ik ook. Maar ik mis een paar belangrijke oorzaken in de discussie. Eerst mag er niet meer verkocht worden aan de deur, en toen het provisie verbod , Dit is naar mijn bescheiden oordeel de echte oorzaak. Het is een breng product en wij brengen niets meer , omdat we niet betaald worden door de maatschappij en klant wil of kan niet betalen. Gaat lekker zo ,, en allemaal de oorzaak van niet goed DOORDACHTE WIJZIGINGEN IN HET VERDIEN MODEL. Maar straks heeft de overheid weer een oplossing die ze weer geld opleverde en weer werk voor veel ambtenaren.

Tosca Wiebenga en W.D. Krooshof - Vereniging Sociaal Verhaal Yarden 15 september 2020

In oktober 2019 hebben wij schriftelijk ons bezwaar geuit naar Yarden over de wijzigingen uitvaartverzekering. Daarop hebben wij een reactie van Yarden ontvangen, waaruit ik begreep dat we toch in aanmerking komen voor het pakket ipv bedrag. Wel wordt een indexering in rekening gebracht. Kent u dit antwoord, dat waarschijnlijk vele klanten ook ontvangen hebben, die destijds bezwaar hebben aangetekend??

DELA en Yarden moeten van ACM zeven crematoria en twee uitvaartcentra verkopen

DELA en Yarden moeten van ACM zeven crematoria en twee uitvaartcentra verkopen

Uitvaartonderneming DELA mag van de ACM onder voorwaarden Yarden overnemen. De uitvaartondernemingen moeten zeven crematoria en twee uitvaartcentra verkopen aan...

Kifid herhaalt: Yarden mocht en bloc-clausule toepassen

Kifid herhaalt: Yarden mocht en bloc-clausule toepassen

Ook in nieuwe uitspraken meent Kifid dat Yarden terecht gebruik heeft gemaakt van de en bloc-clausule. De Geschillencommissie in vrijdag gepubliceerde uitspraken...

DELA neemt Yarden alsnog over

DELA neemt Yarden alsnog over

Coöperatie DELA is alsnog van plan om Yarden Uitvaartorganisatie over te nemen. Op 5 mei hebben de bestuurders van Yarden en DELA de overeenkomst voor de overname...

Solvabiliteit Yarden Uitvaartverzekeringen krijgt nieuwe dreun

Solvabiliteit Yarden Uitvaartverzekeringen krijgt nieuwe dreun

Door de verlaging van de UFR per 1 januari 2020 in combinatie met marktomstandigheden (hoofdzakelijk renteontwikkelingen) daalden ultimo het derde kwartaal van 2020...

Yarden stopt acceptatie nieuwe posten

Yarden stopt acceptatie nieuwe posten

Afsluiten van een nieuwe Yarden uitvaartverzekering is niet meer mogelijk. Yarden schrijft op de website: "Met ingang van 15 december 2020 is het afsluiten van een...

Commentaar VVP: omgekeerde wereld

Commentaar VVP: omgekeerde wereld

Wonderlijk: iets is slecht voor je, maar omdat iets anders nóg slechter is, is het eerste toch goed voor je… Zo redeneert tenminste het Gerechtshof...

Yarden zoekt weer koper na winst in hoger beroep en bloc-zaak

Yarden zoekt weer koper na winst in hoger beroep en bloc-zaak

Verkoop staat weer op de agenda van Yarden, nu de uitvaartverzekeraar het hoger beroep in de en bloc-zaak heeft gewonnen. Yarden: "De uitspraak van het hof bevestigt...

Dood en begraven?

Dood en begraven?

(Leren van Kifid-uitspraken in Ken je vak! VVP 5-2020) UITVAARTVERZEKERING – Enkele weken nadat de Geschillencommissie toepassing door Yarden van de en bloc-clausule...

Kifid: Yarden mag ook vóór 1993 afgesloten pakketpolis eenzijdig aanpassen

Kifid: Yarden mag ook vóór 1993 afgesloten pakketpolis eenzijdig aanpassen

Vanwege de financiële situatie van Yarden mag de verzekeraar de voorwaarden van de pakketpolis eenzijdig wijzigen, ook als het uitvaartdienstenpakket voor 1993...

DELA ziet af van overname Yarden

DELA ziet af van overname Yarden

Coöperatie DELA staakt haar plan om Yarden Uitvaartorganisatie over te nemen. De gedachte achter deze overname was dat een sterk collectief een verzwakt collectief...