Veel zelfstandigen oververzekerd tegen aansprakelijkheid

Document via Pixabay

Vijf procent van 4.000 door Knab ondervraagde zelfstandigen is ooit succesvol aansprakelijk gesteld voor schade. Dat roept de vraag op, aldus de online bank, of veel zelfstandigen niet oververzekerd zijn tegen aansprakelijkheid. Behalve dat de kans dat ze aansprakelijk worden gesteld niet zo groot is, geldt soms ook dat de potentiële schade gering is. Het zijn vooral zelfstandigen die een grote kans hebben op een schade die bovendien in de papieren kan lopen, voor wie verzekeren interessant is.

Knab: "Sommige verzekeraars willen nog weleens doen geloven dat je als ondernemer op de hoek van elke straat risico loopt op schade. Al zit een ongeluk in een klein hoekje; zo erg is het gelukkig niet. Uit onze cijfers blijkt dat vijf procent van de ondernemers in het verleden één of meerdere keren succesvol aansprakelijk is gesteld voor schade. In 78 procent van de gevallen bedroeg de schadeclaim minder dan een keer maandomzet. In veertien procent van de gevallen een of twee keer de maandomzet en in acht procent van de gevallen meer dan twee keer de maandomzet.

"Het valt bijvoorbeeld op dat ondernemers in de persoonlijke dienstverlening (denk bijvoorbeeld aan kappers en schoonheidssalons) vaak een aansprakelijkheidsverzekering hebben, terwijl daar relatief weinig ondernemers aansprakelijk worden gesteld voor schade. Dan kun je er bijvoorbeeld voor kiezen om je eigen risico te verhogen om zo je verzekeringspremie laag te houden.

"Behalve naar ‘de kans dat je schade veroorzaakt’ moet je ook kijken naar de verwachte hoogte van een potentiële schadeclaim. Een ober die een vlek op een blouse veroorzaakt, hoeft minder diep in de buidel te tasten dan een financieel adviseur die een verkeerd advies geeft aan een groot bedrijf."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Berend Tooms - Tooms Beheer 24 augustus 2021

Wat een dramatische analyse. Een collega ooit kon nog wel eens “overdrijven” met 50/50, het gebeurt je wel of niet, maar manmanman hier was de chef zeker even met vakantie en zat er een stagiair aan de tekstverwerker. Een belangrijk element als juridische begeleiding bij aansprakelijkheid en mogelijk verweer wordt hier totaal vergeten.

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 24 augustus 2021

Ik lees hier net in de krant dat een manegehouder aansprakelijk wordt gesteld voor een letselschade van vele jaren geleden. Meisje valt van paard, ernstig langdurig en onherstelbaar letsel aan een arm. De rechter oordeelt dat de manegehouder aansprakelijk is. Dat verraste de ondernemer zeer, wat kon hij er nou aan doen? Ik ben benieuwd of KNAB een schriftelijk advies om niet te verzekeren zou willen afgeven. Het is makkelijke prietpraat om gratis publiciteit te krijgen.

Leen Winter - Winter Financiële Diensten 24 augustus 2021

Wat een slechte analyse. De premies voor een AVB zijn vaak gering. Het risico is niet te overzien. Hoe vaak brand een huis af? Ook iedereen oververzekerd? Verder wordt bedrijfsaansprakelikheid en beroepsaansprakelijkheid door elkaar gehad. Het laatste risico moet verplicht verzekerd worden. Dit artikel zorgt voor onderschatting van het risico. Neem aan dat onverzekerde ondernemers zich bij KNAB kunnen melden?

Schadevergoeding van 335 mille na brand door gevaarlijke buitenopslag pallets

Schadevergoeding van 335 mille na brand door gevaarlijke buitenopslag pallets

(Rechtspraak) Aansprakelijkheid van twee ondernemingen voor brandschade aan twee kabels van een hoogspanningsverbinding van TenneT. De ondernemingen zijn tekortgeschoten...

Ook in hoger beroep schadevergoeding voor doodgeschrokken papegaaien

Ook in hoger beroep schadevergoeding voor doodgeschrokken papegaaien

(Rechtspraak) Het gerechtshof ’s-Hertogenbosch heeft beslist dat een ballonvaarder ruim 55.000 euro schadevergoeding moet betalen aan een papegaaienhouder...

Rechtsregels over aansprakelijkheid

Rechtsregels over aansprakelijkheid

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 4-2022) Het simpele feit dat men waarschuwt voor mogelijke aansprakelijkheid, heft die aansprakelijkheid...

Zelfstandigenaftrek versneld afgebouwd

Zelfstandigenaftrek versneld afgebouwd

Het kabinet wil de afbouw van de zelfstandigenaftrek versnellen. Dit staat in het Belastingplan 2023. In het coalitieakkoord is afgesproken om de zelfstandigenaftrek...

Workation gedekt op zakenreisverzekering Knab voor ZZP’ers

Workation gedekt op zakenreisverzekering Knab voor ZZP’ers

Knab introduceert een doorlopende zakelijke reisverzekering voor ZZP’ers. De online bank doet dit samen met insurtech Alicia. De verzekering is ontwikkeld...

Parkeerbedrijf hoefde auto niet te verzekeren tegen diefstal

Parkeerbedrijf hoefde auto niet te verzekeren tegen diefstal

(Rechtspraak) Allianz kan ruim 78 mille autodiefstalschade niet verhalen op het parkeerbedrijf. Aldus het gerechtshof ’s-hertogenbosch in hoger beroep. Eazzypark...

Bokkend paard...

Bokkend paard...

(Rechtspraak) Univé heeft terecht geen aansprakelijkheid willen erkennen, in het geval van een vrouw die op eigen risico reed op het paard van een vriendin...

Adviseur moet aantal m³ woning controleren

Adviseur moet aantal m³ woning controleren

(Rechtspraak) De zorgplicht van de assurantietussenpersoon strekt zich ook uit tot controle of verificatie van aantal m³ van de woning, ter voorkoming van onderverzekering....

Knab: ook zakelijke leningen

Knab: ook zakelijke leningen

Joost Brouwer en Maartje Cremers zijn toegetreden tot de directie van Knab. Brouwer gaat met Zakelijk Lenen een volledig nieuwe propositie voor Knab in de markt...

Minister houdt vast aan experimenteerbepaling

Minister houdt vast aan experimenteerbepaling

Minister Schouten houdt vast aan de bepaling in het wetsvoorstel toekomst pensioenen waarmee experimenten met vrijwillige aansluiting van zelfstandigen in de tweede...