Vijf nominaties Positive Finance Award 2017

Positive Finance Day 2017 jury en spotters

Commoneasy, Lendahand, Otly, Fitter en Kandoor zijn genomineerd voor de Positive Finance Award 2017.

Voor de jury zijn dit de meest betekenisvolle initiatieven in de financiële sector van het afgelopen jaar. De award wordt uitgereikt tijdens de Positive Finance Day op 9 november 2017 in Den Haag. Het publiek bepaalt wie de awards mee naar huis mag nemen.

De jury, bestaande uit Odette Bakker (Dazure), Antoinette Kalkman (FlexFront) Alexander Koene (BR-ND) en Jack Vos (Luyten Adviesgroep), stonden voor een lastige keuze. Er blijken namelijk bijzonder veel lichtpunten in de financiële wereld te zijn. Uit een longlist van meer dan vijftig betekenisvolle initiatieven, kozen jury en spotters dertien initiatieven die op de shortlist zijn beland. Uiteindelijk leidde dit tot vijf genomineerden in twee categorieën. “We zijn trots op al deze initiatieven die niet alleen de samenleving een dienst bewijzen, maar ook de financiële sector in een positief daglicht stellen”, zegt Odette Bakker namens de jury.

De opdracht voor de jury: zoek initiatieven binnen de financiële wereld waar de samenleving écht iets aan heeft gehad, waar mensen duurzaam mee geholpen zijn en waar de - financiële - wereld mooier door is geworden. De jury hanteert hierbij drie categorieën: initiatieven die bewezen betekenisvol zijn, vooruitstrevende initiatieven die in potentie betekenisvol zijn en personen die het verschil maken.

Commoneasy, Lendahand en Otly zijn door de jury tot winnaars uitgeroepen in de categorie ‘bewezen betekenisvol’. Fitter en Kandoor zijn winnaars in de categorie ‘in potentie betekenisvol’. Het publiek op de Positive Finance Day bepaalt uiteindelijk wie de award mee naar huis mag nemen. De jury reikt op 9 november tevens een award uit aan de persoon die een positief verschil heeft gemaakt in de financiële sector.

Genomineerden bewezen betekenisvol

Commoneasy heeft een tool ontwikkeld om samen met een netwerk een vangnet te vormen. Terug naar de kern van verzekeren waar het draait om echte solidariteit, maar dan online. Door het gebruik van cirkels (je start met je eigen persoonlijke connecties, daarna kom je via jouw connecties  in de tweede cirkel), bouw je snel dekking op. Commoneasy richt zich op zzp-ers en gelooft dat je vrienden je beste backup zijn.

Lendahand speelt in op de ‘missing middle’ in opkomende economieën door middel van crowdfunding; een lening wordt door een investeerder via de website van Lendahand verstrekt aan een lokale partner die het op zijn beurt weer uitleent aan het betreffende bedrijf. De uitlener ontvangt via Lendahand een gezond rendement en de ondernemer betaalt een eerlijke rente. Oprichter Peter Heijen: “Toen ik een paar jaar geleden door Nepal, India en Bangladesh reisde, zag ik met mijn eigen ogen dat ondernemerschap en werkgelegenheid de sterkste wapens zijn tegen armoede.”

Otly heeft als missie: kinderen en ouders van een service te voorzien waar traditionele banken en scholen tekort schieten. Het biedt financiële educatie en kindvriendelijk bankieren. Gratis app waarmee ouders virtueel zakgeld naar hun kind over kunnen maken en de financiën van de kinderen bij kunnen houden. De junior versie leert het kind met geld omgaan. Het uiteindelijke doel van Otly, de droom, is om een wereld te creëren zonder financiële ongeletterdheid.

Genomineerden potentie

Fitter geeft persoonlijk advies op basis van jouw lifestyle data - beweging, slaap, voeding - om de beste versie van jezelf te worden en koppelt daar een financiële beloning aan. Ook als je minder gezond of ziek bent, maar wel structureel aan je gezondheid werkt wordt je beloond. Zo maken zij het voor iedereen niet alleen gemakkelijk om gezond bezig te zijn, maar is het ook nog goed voor de portemonnee. Door dit model is het mogelijk een deel van de premietoeslag terug te geven aan de klant. En uiteindelijk profiteert ook de verzekeraar hiervan, want een gezondere portefeuille, fair pricing en een beter imago.

Kandoor De consument maakt steeds meer financiële keuzes zelf. Dat geeft vrijheid maar soms ook stress. Onnodig. Want er zijn genoeg mensen met kennis die willen helpen. Deze financiële professionals uit het veld hebben zich aangesloten bij Kandoor en worden gidsen genoemd. Deze gidsen helpen je vrijwillig en chatten dus kosteloos met de consument over een vraag. Geheel onafhankelijk. Gewoon omdat ze daar blij van worden en er zelf van leren. En de consument kan door. De financiële vragen worden binnen vier uur beantwoordt. De antwoorden worden gegeven door vrijwillige en onafhankelijke gidsen. Een maatschappelijk initiatief gefinancierd en gesteund door pensioenuitvoerder APG met partners: SVB, ABP, Menzis, Obvion, Jumba.nl, ACP. 

Shortlist inspirerende personen

Als personen zijn in de shortlist opgenomen: Natasja Naron van Gabriël financiële bescherming, Ronald de Rooij en Rob Wolters van Huis & Hypotheek Nunspeet en Joyce Velu en Robbert Vesseur van Good Finance.

De Award wordt op 9 november uitgereikt tijdens de Positive Finance Day, een initiatief van de stichting New Financial Forum en Dazure.

Positive Finance Day

De Positive Finance Day laat nieuwe en meeslepende ontwikkelingen zien in de financiële wereld. Op 9 november komt de financiële sector samen om best practises te delen en in de praktijk te ondervinden hoe kleine verschillen soms groots effect hebben voor klanten. De Positive Finance Day is een jaarlijks event georganiseerd door de stichting New Financial Forum en Dazure. Willem Vreeswijk, oprichter van New Financial Forum: “De Positive Finance Day laat díe initiatieven zien, waar we in de dagelijkse praktijk veel te weinig over horen.”

Dagvoorzitters van deze dag zijn acteur Loek Peters (hitserie Penoza) en Indra Fristhert (Dazure). Naast verschillende sprekers, waaronder Kees Klomp en Amba Zeggen en een markplein vol positieve initiatieven is ook Jolijn Creutzberg, oprichter van sociale onderneming Van Hulley, aanwezig. Ter plekke maakt zij van versleten overhemden en blouses, prachtige boxershorts. Met haar sociale onderneming ondersteunt zij vrouwen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Deelnemers die een overhemd of blouse meenemen naar de Positive Finance Day krijgen er een echte Van Hulley voor terug!

Ben je er ook bij? Klik hier voor meer informatie en inschrijvingen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

"Het bieden van zekerheid is de kern van verzekeren. De enige vraag is of we als branche in staat zijn om de klant die zekerheid te laten ervaren", aldus Roy van...

Dazure biedt kosteloze GezinGeregeld dekking

Dazure biedt kosteloze GezinGeregeld dekking

Dazure heeft de voorwaarden van de GoedIdee Overlijdensrisicoverzekering verbeterd door de kosteloze GezinGeregeld dekking toe te voegen. Wanneer de klant met een...

Nieuwe Raad van Toezicht New Financial Forum

Nieuwe Raad van Toezicht New Financial Forum

De stichting New Financial Forum heeft per 1 januari 2023 een nieuwe Raad van Toezicht. Mark Boskamp (Dukers & Baelemans) is benoemd tot voorzitter, Dick-Jan...

Alan McSmith: transformatie in de wildernis

Alan McSmith: transformatie in de wildernis

"Al meer dan drie decennia werk ik als professionele wildernis- en natuurgids. Ik heb het voorrecht door uitzonderlijk mooie omgevingen te trekken en prachtige mensen...

Waarom ik een jaar lang niks nieuws ga kopen...

Waarom ik een jaar lang niks nieuws ga kopen...

"Zowel voor ons mentale welzijn als voor het welzijn van de Aarde is consuminderen misschien wel het beste wat we kunnen doen. Daarom ben ik de uitdaging aangegaan:...

Naar een deugdelijke financiële sector

Naar een deugdelijke financiële sector

"Een betere financiële sector bereik je sneller met deugden dan met regels.  Toch wordt na iedere misstand de regelgeving aangescherpt, zonder dat er iets...

Carla Muters (NHG): vrouw aan de top

Carla Muters (NHG): vrouw aan de top

"Sinds een jaar nu mag ik me topvrouw van NHG noemen. Dat is een eer en bovendien een uiterst interessante en afwisselende job", aldus Carla Muters, voorzitter van...

Nieuwe balans centraal in wintereditie New Financial Magazine

Nieuwe balans centraal in wintereditie New Financial Magazine

Langzaam maar zeker is het zorgvuldig door ons opgebouwde systeem, dat ons lange tijd heeft gediend, aan het afbrokkelen en langzaam maar zeker zien steeds meer...

Op de koffie bij nabestaanden

Op de koffie bij nabestaanden

(Indra Frishert, Dazure, in VVP 5) Als een overlijdensrisicoverzekering tot uitkering is gekomen, wordt het dossier uiteindelijk gesloten. Logisch, zul je denken...

De revolutie mag beginnen

De revolutie mag beginnen

(Uit Katern Vermogensbeheer in VVP 5-2022) “Er zijn in de financiële sector zoveel mogelijkheden om diensten inclusiever en beter te maken. Drie simpele...