VVP Academy van start: gefundeerd vertrouwen in de toekomst

VVP Academy 2021 (beeldmerk)

Kennispartner VVP en opleiders Lindenhaeghe, Beeckestijn, CustomerTalk en C-Profile staan samen aan de wieg van een nieuw kennis- en vaardighedenplatform: de VVP Academy.

De VVP Academy is ingericht volgens een nieuw concept: het combineert kennis- en vaardighedentrainingen van verschillende opleiders. Het platform biedt een breed palet op elkaar afgestemde trainingen, opleidingen en examens voor de financieel professional van morgen. Maar ook voor medewerkers van ándere afdelingen in de financiële sector. In de Academy bundelen aanbieders hun krachten om professionals te verrijken met inspiratie, kennis en gefundeerd vertrouwen in de toekomst.

De Academy is een antwoord op de veranderende vraag aan de adviesmarkt. De coronacrisis, het nieuwe pensioenstelsel, marco-economische ontwikkelingen zorgen voor een grotere informatiebehoefte bij particuliere en zakelijke klanten. Aan de andere kant nemen banken en verzekeraars steeds meer hun primaire rol: ze bedenken en ontwikkelen financiële producten, maar investeren niet meer in het uitleggen van de werking en het begeleiden van de eindklant. Hierdoor zoekt de klant steeds meer de veilige en neutrale haven van de onafhankelijke adviseur op. Bij de klant zie je een verandering: hoe onzekerder de tijd, hoe meer hij kiest op zijn gevoel en vertrouwen.

Initiatiefnemers Willem Vreeswijk (VVP), Ewald Bary (Lindenhaeghe), Hans Molenaar (Beeckestijn), Remko Westra (CustomerTalk) en Urjan Claassen (C-Profile) zijn overtuigd van de meerwaarde van de VVP Academy voor de financieel adviseur. Westra: “Als je een relatie goed en objectief wilt adviseren, zal ‘onafhankelijkheid’ en ‘oprechte betrokkenheid’ door je aderen moeten stromen. Daarnaast moet je blijven investeren in jezelf. Doordat steeds meer online gaat, wordt het persoonlijk contact vaak minder. Molenaar: “Adviseurs zullen de kracht van digital moeten combineren met een uitstekende klantgerichte dienstverlening.”

Claassen: “Data gedreven werken zal onze business modellen bepalen. Ook is het van belang dat de adviseur zijn toegevoegde waarde richting de klant en binnen de keten verder uitbouwt. Door slim data te verzamelen en te (her)gebruiken binnen het adviesproces wordt het voor de adviseur mogelijk om op het juiste moment persoonlijk relevant te zijn voor de klant.”

Bary benadrukt dat andere aanbieders welkom zijn. “Het vak van financieel adviseur is dermate divers en complex dat doorontwikkeling op meerdere gebieden noodzakelijk is. Juist door samenwerking bereiken we dat het resultaat meer is dan de som der delen.” Claassen: “De doelstelling van de Academy is om de sector te helpen om een toekomstbestendig en duurzaam bedrijf te ontwikkelen.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Scherp je business koers aan met het VVP Ondernemersnetwerk

Scherp je business koers aan met het VVP Ondernemersnetwerk

Na een zeer succesvolle pilot in 2022 gaan VVP en C-Profile opnieuw een viertal praktijkgerichte sessies organiseren. De sessies zijn uiterst relevant voor adviesondernemers...

Doelgroep uitzendregeling eigen woning verruimd

Doelgroep uitzendregeling eigen woning verruimd

(Lindenhaeghe in katern Ken je vak! in VVP 1, 2023) Het kan altijd voorkomen dat een werknemer tijdelijk in het buitenland gaat werken en een eigen woning achterlaat....

Alsnog startersvrijstelling of lage tarief door bezwaar

Alsnog startersvrijstelling of lage tarief door bezwaar

(Lindenhaeghe in katern Ken je vak! in VVP 1, 2023) Vanaf 2021 kunnen woningkopers die jonger dan 35 jaar zijn, gebruikmaken van de startersvrijstelling op overdrachtsbelasting....

De NHT en NHT-clausule

De NHT en NHT-clausule

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 06-2022) De datum 11 september 2001 staat bij veel mensen in het geheugen gegrift. Mensen die al wat langer...

NHG en erfpacht- en kortingsconstructies

NHG en erfpacht- en kortingsconstructies

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 06-2022) NHG heeft richtlijnen opgesteld om aanbieders te helpen om verantwoorde erfpacht- en kortingsconstructies...

Helmplicht snorfietsers

Helmplicht snorfietsers

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in VVP 5-2022) Tot nu toe moeten snorfietsers alleen in Amsterdam en Utrecht verplicht een goedgekeurde helm op als ze op de...

Renteaftrek na scheiding

Renteaftrek na scheiding

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in VVP 5-2022) Helaas is scheiden iets wat in Nederland met zeer grote regelmaat gebeurt. Een scheiding heeft altijd een grote...

Lindenhaeghe en Hoffelijk gefuseerd

Lindenhaeghe en Hoffelijk gefuseerd

Financieel opleiders Lindenhaeghe en Hoffelijk zijn gefuseerd. De nieuwe organisatie gaat verder onder de naam Lindenhaeghe. Wesley van ’t Hof (foto) is algemeen...

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

(Finale VVP Advies Award 2022 in VVP 5) Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de VVP Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van vvp voor het meest klantgerichte...

Lindenhaeghe: NL Leert Door soms alternatief voor STAP

Lindenhaeghe: NL Leert Door soms alternatief voor STAP

Ook Lindenhaeghe biedt bepaalde Wft- en PE-opleidingen niet langer meer aan met het STAP-budget. De opleider: “De Toetsingskamer STAP van het UWV heeft ons...