Woonnu: adviseurs laten kansen liggen bij verduurzaming

Patricia Plass 2022

"Alhoewel hypotheekadviseurs steeds beter zijn geïnformeerd over verduurzamingsmogelijkheden – 83 procent heeft een opleiding of training gevolgd over dit onderwerp - blijkt dat slechts 52 procent van de klanten vindt dat de adviseur daadwerkelijk voldoende kennis heeft op het gebied van duurzaamheid. Terwijl 75 procent het belangrijk vindt dat de hypotheekadviseur advies over duurzaamheid altijd meeneemt. En 59 procent heeft meer vertrouwen in adviseurs als zij duurzaamheid actief aanhalen in het gesprek. Andersom denkt meer dan de helft (57%) van de adviseurs dat consumenten geen behoefte hebben aan advies hierover.

Dit blijkt uit de Duurzaamheidsmonitor van hypotheekverstrekker Woonnu.  Patricia Plass, CEO Woonnu: “Hier ligt een kans voor hypotheekadviseurs. Er is een grote behoefte aan concreet duurzaamheidsadvies bij consumenten, waarvan zelfs bijna de helft bereid is extra geld uit te geven aan goed advies (47%). Naast zelf informatie vergaren en advies van een energieadviseur wordt de hypotheekadviseur door ruim een derde (35%) gezien als belangrijkste informatiebron voor advies."

De meest populaire – en snel door te voeren – maatregelen om het huis te verduurzamen zijn dubbelglas of HR-glas; 66 procent van de ondervraagden kiest hiervoor, en dan vooral toekomstige huizenbezitters die van plan zijn om een huis te kopen (81%). Andere verduurzamingsmaatregelen zijn onder meer zonnepanelen (57%), dakisolatie (39%), het laten plaatsen van een HR++-ketel (51%), vloerisolatie (35%) en spouwmuurisolatie (39%). Voor alle doorgevoerde maatregelen gebruikt een overgroot deel (64%) van de ondervraagden eigen geld. Bijna één derde (29%) kiest voor een combinatie van een hypotheek en een lening; 32 procent kiest voor het ophogen van de hypotheek. Subsidies lijken niet zo populair, mogelijk door al het papierwerk kiest slechts 22 procent daarvoor. Voor de wat langere termijn maatregelen die consumenten binnen een termijn van 5 jaar willen uitvoeren, is ook de keuze voor eigen geld populairder. In dit geval boort ruim de helft (56%) liever de spaarpot aan, gevolgd door een lening (14%), het oversluiten van de hypotheek (18%), het ophogen van de hypotheek (23%) en subsidies (12%).  

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Verduurzaming biedt volop kansen voor hypotheekadviseurs"

"Verduurzaming biedt volop kansen voor hypotheekadviseurs"

Veel milieubewuste huizenbezitters zijn ook zeker bereid om hun woning te verduurzamen, zo blijkt uit de Duurzaamheidsmonitor 2021 van duurzaam hypotheeklabel Woonnu....

NN Bank en Woonnu sluiten zich aan bij Europese duurzaamheidsinitiatieven

NN Bank en Woonnu sluiten zich aan bij Europese duurzaamheidsinitiatieven

Nationale-Nederlanden Bank en dochteronderneming Woonnu hebben zich aangesloten bij het EEMI (Energy Efficient Mortgages Initiative) en EEML (Energy Efficient Mortgage...

Twaalf geldverstrekkers verankeren verduurzaming binnen hypotheekadvies

Twaalf geldverstrekkers verankeren verduurzaming binnen hypotheekadvies

Twaalf geldverstrekkers hebben informatievelden bij een hypotheekaanvraag toegevoegd waarin adviseurs aangeven of in het adviesgesprek verduurzaming aan de orde...

NN Bank stimuleert vergroening met aparte dochter Woonnu

NN Bank stimuleert vergroening met aparte dochter Woonnu

Met de zelfstandige dochter Woonnu speelt Nationale-Nederlanden Bank in op “de toenemende vraag van zowel consumenten als hypotheekadviseurs naar duurzame...