Alternatief voor verplichte AOV ZZP'ers?

Euro's via Pixabay 2018

Precies een jaar na de start van de in Nederland eerste combinatie van een arbeidsongeschiktheidsvoorziening en pensioen in één, zijn er al 500 BrightPensioen deelnemers die een eigen deelkring hebben bij SharePeople en zo hun arbeidsongeschiktheidsrisico delen. BrightPensioen en SharePeople vinden dat hun aanpak "een serieus alternatief kan zijn voor de verplichte AOV waarover wordt nagedacht in politiek Den Haag. Vooral omdat het bovendien ZZP’ers makkelijker aan het opbouwen van een pensioenpotje krijgt". Voorwaarde is wel dat het verzuimpercentage in de schenkkring binnen de perken blijft. Bovendien moet de ZZP'er wel de discipline hebben om het overschietende geld daadwerkelijk en structureel in te zetten voor het opbouwen van een pensioen.
 
Deelnemers van BrightPensioen kunnen via SharePeople het arbeidsongeschiktheidsrisico voor de eerste twee jaar onderling delen met andere leden van BrightPensioen. Het overgrote deel van deze 500 deelnemers laat het maandelijks ingelegde ziektegeld dat niet aangesproken wordt als er geen of maar gering aantal zieken in de Bright-schenkkring zijn, doorstorten in hun eigen pensioenpotje bij BrightPensioen. 
 
Maandelijks storten de 500 deelnemers van BrightPensioen een bedrag op een aparte Bunq bankrekening (90 euro voor een uitkering van 1.500 euro per maand, 120 euro voor een uitkering van 2.000 euro per maand of 180 euro voor een uitkering van 3.000 euro per maand. Met het verzuimpercentage in de Bright-groep van minder dan een procent in het eerste jaar blijft er geld over. Dat resterende bedrag kan men maandelijks gebruiken voor pensioenopbouw.
 
Sommige deelnemers combineren het vangnet via SharePeople voor de eerste twee jaar met een arbeidsongeschiktheidsverzekering bij een verzekeraar voor een uitkering tot vijf jaar of tot aan de pensioendatum. De verzekeringspremie voor zo’n AOV is door de eigenrisicoperiode van twee jaar aanzienlijk lager.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Knab: steun onder zzp'ers voor verplichte AOV neemt af

Knab: steun onder zzp'ers voor verplichte AOV neemt af

De steun onder zzp'ers voor een verplichte AOV neemt af. Ruim een derde (36 procent) steunt het huidige overheidsplan om een AOV verplicht te stellen voor zelfstandigen...

TAF: "Pandemie had nauwelijks effect op aantal aanvragen AOV"

TAF: "Pandemie had nauwelijks effect op aantal aanvragen AOV"

Het bevreemdt TAF dat de coronapandemie niet heeft geleid tot een significante stijging van het aantal AOV-aanvragen op de hypotheekmarkt. Afgezet tegen de aankoop-gerelateerde...

Meer flexwerkers met uitzicht op vaste baan

Meer flexwerkers met uitzicht op vaste baan

In het vierde kwartaal van 2022 hadden 2,7 miljoen werknemers een flexibele arbeidsrelatie. Dat zijn er 64.000 meer dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder....

Zzp’ers kunnen gezamenlijk onderhandelen zonder overtreding concurrentieregels

Zzp’ers kunnen gezamenlijk onderhandelen zonder overtreding concurrentieregels

Zzp’ers kunnen gezamenlijk onderhandelen over beloning en arbeidsvoorwaarden zonder de concurrentieregels te overtreden. Naar aanleiding van aangepaste Europese...

Minder dan kwart zzp'ers heeft AOV

Minder dan kwart zzp'ers heeft AOV

Niet meer kunnen werken en wegvallen klanten en wanbetaling. Dat zijn de grootste risico’s waar zzp’ers wakker van liggen, aldus Allianz-onderzoek. Allianz:...

Insify lanceert eigen AOV

Insify lanceert eigen AOV

Insify is gestart met het aanbieden van zijn eigen arbeidsongeschiktheidsverzekering. Dankzij volledige digitalisatie van het aanvraag- en acceptatieproces is de...

Podcast besteedt aandacht aan tussenpensioen

Podcast besteedt aandacht aan tussenpensioen

De podcastserie ‘Take a Break’ , een initiatief van BrightPensioen, heeft inmiddels ook een aantal ‘How to tussenpensioen’ afleveringen gemaakt....

Lancering SharePeople Lang en eigen arbodienst

Lancering SharePeople Lang en eigen arbodienst

SharePeople heeft SharePeople Lang gelanceerd, waarbij zzp’ers het risico op arbeidsongeschiktheid onderling opvangen tot aan de AOW-leeftijd. SharePeople...

Klagen acht jaar na wijziging beroepsklasse is te laat

Klagen acht jaar na wijziging beroepsklasse is te laat

(Kifid-uitspraak GC 2022-0928) De consument stelt dat de adviseur hem onjuist heeft geïnformeerd over de wijziging van de beroepsklasse op zijn arbeidsongeschiktheidsverzekering....

Pensioentweedeling onder zzp’ers: ‘onwetenden’ versus ’boven op de bal’

Pensioentweedeling onder zzp’ers: ‘onwetenden’ versus ’boven op de bal’

Er lijkt sprake te zijn, aldus onderzoek in opdracht van Brand New Day, van een tweedeling in de groep zelfstandigen en ondernemers als het om hun pensioenvoorziening...