Gemiddelde DC-uitkering met zeven procent gestegen

Frank Driessen 2018

In het eerste kwartaal van 2021 is de gemiddelde pensioenuitkering op basis van de beschikbare premieregeling (waarbij de uitkering niet vaststaat, ook wel DC-regeling genoemd) met ongeveer zeven procent toegenomen. In het eerste kwartaal van dit jaar steeg de rente en was er sprake van meewind op de aandelenbeurzen. Inmiddels is de rente aan het dalen, wat zijn weerslag zal hebben op de uitkering in een DC-regeling. Dat blijkt uit de Pensioenvergelijker van Aon.

Met de uitwerking van het pensioenakkoord wordt de beschikbare premieregeling de standaard. Daarnaast wordt het zogenoemde doorbeleggen de standaard. Er wordt vanaf pensioendatum geen vaste uitkering aangekocht, maar het pensioengeld blijft belegd en de uitkering zal daardoor fluctueren. “Te zien is”, aldus Aon, “dat een uitkering van een beschikbare premieregeling zo zeven procent kan veranderen in een kwartaal tijd.”

Risicopreferentieonderzoek cruciaal

De ervaring leert dat in de huidige DC-regelingen 90 procent van de deelnemers geen actieve beleggingskeuze maakt, maar aan de default deelneemt. Pensioenfondsen zullen straks de risicohouding moeten uitvragen en moeten vertalen naar beleggingsbeleid. Eigenlijk is het hele financiële plaatje van de deelnemer van belang om goede en passende inzichten te krijgen hoeveel risico een deelnemer qua pensioen kan lopen. “Een goed risicopreferentieonderzoek is cruciaal om goede inzichten in de risicobereidheid van deelnemers te verkrijgen,” zegt Frank Driessen (CEO van Aon’s Retirement Solutions). “Het is belangrijk om de deelnemers te activeren aan zo’n onderzoek mee te doen. Hier ligt een belangrijke taak voor sociale partners en fondsbesturen. Alleen met een goed representatieve deelname kan het fonds goede beleggingskeuzes maken die aansluiten bij de populatie. Het is daarnaast van belang om de pensioenkennis en beleggingskennis van deelnemers op te vijzelen. Wij adviseren om in risicopreferentieonderzoeken de gevolgen van keuzes goed voor de deelnemer inzichtelijk te maken.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Marc van Nuland vertrekt per 1 april bij Aon Nederland

Marc van Nuland vertrekt per 1 april bij Aon Nederland

Aon heeft maandag bekendgemaakt dat Marc van Nuland, Chairman van Aon Nederland, de organisatie per 1 april gaat verlaten. Van Nuland was tot 1 april 2022 CEO van...

Aon: “Wtp ingewikkelder geworden dan beoogd”

Aon: “Wtp ingewikkelder geworden dan beoogd”

Na de parlementaire behandeling is de Wet toekomst pensioenen (Wtp) volgens Aon een stuk ingewikkelder geworden dan aanvankelijk beoogd. Frank Driessen, CEO Aon...

Aon: urgentie ander pensioenstelsel minder hoog

Aon: urgentie ander pensioenstelsel minder hoog

De indicatieve beleidsdekkingsgraad, gebaseerd op de gemiddelde dekkingsgraad van de afgelopen twaalf maanden, steeg in november naar 121 procent. Dit biedt ruimte...

Happy Wealthy maakt pensioen en geldzaken begrijpelijk en leuk

Happy Wealthy maakt pensioen en geldzaken begrijpelijk en leuk

Aon lanceert met Happy Wealthy een online platform voor werkgevers, waarmee zij hun medewerkers op een speelse manier laten ontdekken hoe zij financieel gezond kunnen...

Aon wil scale-ups risicobewust en vezekerbaar maken

Aon wil scale-ups risicobewust en vezekerbaar maken

Aon gaat samenwerken met HighTechXL om start-ups en scale-ups risicobewuster en verzekerbaar te maken. Gedurende het HighTechXL-programma leren start-ups en scale-ups...

Joost Vink managing director Facultative Benelux bij Aon

Joost Vink managing director Facultative Benelux bij Aon

Aon heeft Joost Vink aangesteld als managing director Facultative Benelux bij Aon’s Reinsurance Solutions. Hij keert daarmee terug op het oude nest. Vink begon...

Aon: “Nieuw pensioenstelsel waarschijnlijk later ingevoerd"

Aon: “Nieuw pensioenstelsel waarschijnlijk later ingevoerd"

“Al met al lijkt het steeds waarschijnlijker te worden dat de datum van 1 januari 2023 niet gehaald wordt.” Aldus Aon's Wealth Solutions Nederland over...

Gebrek aan kennis over verzekerbaarheid van huisdieren

Gebrek aan kennis over verzekerbaarheid van huisdieren

Aon merkt dat huisdiereigenaren vaak niet weten of een door hun dier veroorzaakte schade wel of niet onder de inboedel- of aansprakelijkheidsverzekering valt. Volgens...

Aon: COVID-19 heeft beperkte impact op levensverwachting

Aon: COVID-19 heeft beperkte impact op levensverwachting

De coronacrisis heeft in 2020 en 2021 geleid tot meer sterfte dan normaal, zogenoemde oversterfte. Er is wereldwijd vastgesteld dat het COVID-19-virus zorgt voor...

Aon verlengt actie gratis tankpas bij autoverzekering

Aon verlengt actie gratis tankpas bij autoverzekering

Aon verlengt de actie waarin zij een tankpas van 25 euro aan automobilisten biedt die een autoverzekering via de makelaar afsluiten. Aon: “Wij willen met met...