Hogere zorgkosten mede oorzaak lager resultaat Achmea

Bianca Tetteroo 2020

Achmea zag in het eerste halfjaar van 2022 het nettoresultaat met 69 procent dalen naar 94 miljoen euro. De daling is met name veroorzaakt door lagere beleggingsopbrengsten vanwege de ontwikkelingen op de financiële markten (170 miljoen euro lager dan in eerste halfjaar 2021) en door een lager resultaat op de zorgverzekeringsactiviteiten, onder meer vanuit hogere zorgkosten doordat de zorg weer volledig is opgestart, en omdat er geen aanvullende bijdrage meer is vanuit de catastroferegeling voor Covid-19.

Volgens Achmea is het onderliggende verzekeringsresultaat daarentegen van een goed niveau, ondersteund door brede portefeuillegroei. "Zo laten we ook dit halfjaar weer commerciële groei zien bij Zorg, Schade & Inkomen, Oudedagsvoorzieningen en onze Internationale activiteiten. Onze premie-inkomsten zijn hierdoor met ruim 1 miljard euro gegroeid", aldus Bianca Tetteroo, voorzitter Raad van Bestuur.

Volgens Tetteroo werkt Achmea samen met klanten, Vereniging Achmea, Rabobank en andere strategische partners aan oplossingen voor maatschappelijke uitdagingen in de domeinen gezondheid, wonen en werken, mobiliteit en inkomen voor nu straks en later. "Zo creëren we duurzame waarde voor klanten, medewerkers, het bedrijf én de samenleving. Dit doen we bijvoorbeeld op de woningmarkt door levensloopbestendige woonruimte te ontwikkelen, zoals het grote wooncomplex De Nieuwe Sint Jacob in Amsterdam, dat we in april openden. Over twintig jaar telt Nederland twee keer zoveel 75-plussers. Om aan de behoefte aan zorg en huisvesting te blijven voldoen, is maatwerk een must. Daarvoor zijn zo’n 500.000 nieuwe levensloopbestendige woningen nodig. Door woningen levensloopbestendig te maken, kan de druk op de (mantel)zorg verminderen en de doorstroming op de woningmarkt verbeteren. Vanuit onze expertise op vastgoed, zorg en pensioenen werken we samen met partners aan oplossingen."

Achmea zegt sterke klimaatambities te hebben. "We zijn op weg naar een klimaatneutrale bedrijfsvoering in 2030, klimaatneutrale investeringen in 2040 en klimaatneutrale producten en diensten in 2050. De bruto CO2-footprint van onze bedrijfsvoering komt in het eerste halfjaar van 2022 uit op 10,7 kton en ligt aanzienlijk lager dan de doelstelling. Recent hebben we onze score op de Eerlijke Verzekeringswijzer verbeterd naar een 7,4 en hiermee de top-3 positie vastgehouden. Op het gebied van biodiversiteit zetten we ons in door te investeren in de omgeving in en rondom onze panden, zoals op de campus in Apeldoorn, en zet Achmea Investment Management zich actief in voor het behoud en de verbetering van de biodiversiteit via de eigen beleggingsfondsen."

Reactie toevoegen

 
Achmea gaat vliegende auto's verzekeren

Achmea gaat vliegende auto's verzekeren

Achmea denkt dat over twee jaar de eerste passagiersvluchten met drones zullen plaatsvinden. Als luchttaxi's vliegende auto's zijn, wil Achmea ze wel verzekeren....

Achmea:  "Goede voortgang in moeilijk jaar"

Achmea: "Goede voortgang in moeilijk jaar"

Achmea zag in 2022 het nettoresultaat met maar liefst 78 procent dalen tot 105 miljoen euro. Dit vooral vanwege tegenvallende beleggingsopbrengsten, die daalden...

Meer regie en duidelijkheid voor slachtoffers verkeersongeval

Meer regie en duidelijkheid voor slachtoffers verkeersongeval

Slachtofferhulp Nederland en Achmea helpen mensen met licht letsel na een verkeersongeval aan betere informatie en online hulp. Het eerste hulpmiddel is nu live:...

Doneer een boom voor Achmea bossen

Doneer een boom voor Achmea bossen

Samen met Stichting Buitenfonds en Staatsbosbeheer introduceert Achmea de dienst ‘Doneer een boom voor Achmea bossen’. Achmea wil hiermee duizenden bomen...

Achmea vraagt aandacht voor levensloopbestendig wonen

Achmea vraagt aandacht voor levensloopbestendig wonen

Achmea is de campagne ‘Gelukkig oud worden volgens Achmea’ gestart. Het doel van de campagne is om bewustzijn te creëren over het belang van geschikte...

Achmea wil met BetterTradeOff financiële planning toegankelijk maken voor iedereen

Achmea wil met BetterTradeOff financiële planning toegankelijk maken voor iedereen

Het Achmea Innovation Fund heeft een belang genomen in BetterTradeOff, een fintechbedrijf uit Singapore dat financiële planning toegankelijk wil maken voor...

Achmea roept op tot levensloopbestendig bouwen

Achmea roept op tot levensloopbestendig bouwen

De bouw van 450.000 extra levensloopbestendige woningen is nodig om de groeiende druk op zorgpersoneel en mantelzorgers te beperken en kan in 2040 ruim 100.000 zorgvacatures...

Achmea wint Golden Dolphin in Cannes

Achmea wint Golden Dolphin in Cannes

Achmea heeft bij de Cannes Corporate Media & TV Awards met haar corporate movie ‘Samen Leven volgens Achmea’ prijzen goud gewonnen in de categorie...

Achmea Innovation Fund investeert in OpenUp

Achmea Innovation Fund investeert in OpenUp

Het Achmea Innovation Fund heeft een belang genomen in OpenUp. Dit scale-up bedrijf uit Amsterdam richt zich op het mentaal welzijn van werknemers. OpenUp biedt...

Suzanna Koning nieuwe directievoorzitter InShared

Suzanna Koning nieuwe directievoorzitter InShared

Suzanna Koning is benoemd tot directievoorzitter van InShared (Achmea). Hiervoor was Suzanna Koning lid van de Raad van Bestuur van Sanoma (later DPG Media) met...