Premieverschillen basisverzekering iets kleiner dan vorig jaar

ZORG

De premieverschillen bij de basisverzekering zorg zijn iets kleiner dan in 2022, aldus Geld.nl. Toen konden consumenten op een basisverzekering 535,80 euro per jaar besparen bij een standaard eigen risico en 559,80 euro bij het maximale eigen risico. Nu is dit 402,61 euro per jaar een eigen risico van 385 euro of 446,40 euro per jaar bij het maximale eigen risico van 885 euro.

Geld.nl: “Dat de verschillen kleiner zijn geworden, komt doordat zorgverzekeraars de premies voor hun goedkoopste basisverzekeringen in 2023 extra hebben verhoogd. Enkele goedkope basisverzekeringen bestaan per 2023 zelfs niet meer. En aan de andere kant zijn de duurste polissen juist relatief weinig in premie gestegen. Dit komt doordat maar liefst negen van de vijftien duurste restitutiepolissen in 2023 niet meer bestaan of zijn gewijzigd in een combinatiepolis, met minder vrije zorgkeuze.”

De vergelijkingssite bekeek voor de tien meest vergeleken combinaties van zorgwensen hoe groot de verschillen zijn tussen de premies. Geld.nl: “Gemiddeld komt de maximale besparing voor alle scenario’s die we hebben vergeleken uit op 595,07 euro per jaar (basisverzekering en aanvullende verzekering, red.). Maar ook als men nu niet de allerduurste zorgverzekering heeft, valt er nog veel te besparen. Het verschil tussen de gemiddelde en laagste premie komt in de vergeleken scenario’s namelijk ook nog op 140 tot 224 euro per jaar.”

Ook bij de aanvullende zorgverzekering is winst te boeken. Geld.nl: “Wie bijvoorbeeld bovenop de basisverzekering negen fysiotherapiebehandelingen of 250 euro aan tandartskosten meeverzekert, ziet premieverschillen die oplopen van 483 tot 885 euro op jaarbasis. Dat de besparing met aanvullende verzekering erbij nog groter is, komt doordat de duurdere zorgverzekeraars vaak totaalpakketten aanbieden. Hiermee verzeker je bijvoorbeeld niet alleen die negen behandelingen fysiotherapie, maar krijg je er ook een vergoeding voor alternatieve geneeswijzen of een bril bij. Zo’n totaalpakket is natuurlijk duurder dan een aanvullende verzekering die enkel de fysiotherapie of tandartskosten vergoedt.”

Reactie toevoegen

 
NN: naturapolis Zorg Voordelig in direct kanaal

NN: naturapolis Zorg Voordelig in direct kanaal

Naast de combinatiepolis Zorg Vrij biedt NN per 1 januari de naturapolis Zorg Voordelig met een premie van 128,30 euro per maand. De Zorg Voordelig naturapolis is...

Zorgverzekering CZ nu ook via ING verkrijgbaar

Zorgverzekering CZ nu ook via ING verkrijgbaar

De zorgverzekering van CZ is nu ook via ING af te sluiten. Het betreft de CZDirect Basisverzekering met – exclusief voor ING-klanten – extra dekkingen...

“Forse stijging zorgpremies, collectief verzekerden dubbel de dupe”

“Forse stijging zorgpremies, collectief verzekerden dubbel de dupe”

De premies van alle grote zorgverzekeraars stijgen flink volgend jaar, aldus Independer. Ook verdwijnt de vijf procent collectieve korting op de basisverzekering....

Stad Holland verhoogt premie basispolis met acht euro per maand

Stad Holland verhoogt premie basispolis met acht euro per maand

Zorgverzekeraar Stad Holland verhoogt de premie van de basisverzekering met acht euro per maand naar 140,75 euro. Op jaarbasis komt de nieuwe premie uit op 1.689...

Geld.nl: enorme verschillen autopremies binnen zelfde klasse

Geld.nl: enorme verschillen autopremies binnen zelfde klasse

Het verschil in autopremie tussen auto’s  binnen dezelfde klasse kan zelfs al oplopen tot ruim honderd euro per jaar, zo blijkt uit onderzoek van Geld.nl. “Wie...

Zorgverzekeraars moeten verschillen in polissen beter benoemen

Zorgverzekeraars moeten verschillen in polissen beter benoemen

De NZa wil de informatieverplichtingen voor zorgverzekeraars die gelden ten aanzien van zogeheten tweelingpolissen aanscherpen per 1 april 2023. Dat betekent dat...

Minister ontkent inperken vrije artsenkeuze in IZA

Minister ontkent inperken vrije artsenkeuze in IZA

Minister Kuipers ontkent dat het Integraal Zorgkeuze Akkoord (IZA) de vrije artsenkeuze inperkt. Dit in antwoord op Kamervragen. Kuipers: “Zoals u in het IZA...

Geen negatieve spaarrente meer

Geen negatieve spaarrente meer

Alle Nederlandse banken die nog een negatieve rente rekenden voor spaarders met meer dan 100.000 euro spaargeld, hebben die negatieve rente per deze maand afgeschaft....

Uitstel GVS-modernisering

Uitstel GVS-modernisering

Minister Kuipers stelt de modernisering van het geneesmiddelenvergoedingssysteem (GVS) uit tot 1 januari 2024. Dit betekent dat de huidige vergoedingslimieten van...

Zorgpremie DSW tien euro per maand duurder

Zorgpremie DSW tien euro per maand duurder

Traditiegetrouw als eerste heeft DSW Zorgverzekeraar de nieuwe premie van de basisverzekering bekendgemaakt. De premie bedraagt in 2023 op maandbasis 137,50 euro...