Adviseur Natasja Naron: ga voor genoeg

Natasja Naron 2020 NFM

“Als je niet weet wat genoeg is, wil je alleen maar meer en heb je altijd tekort. Ga voor genoeg! Als je weet wat genoeg is, ga je echte keuzes maken. Wat een voorrecht om mensen hierbij te mogen helpen.”

Dit zegt Natasja Naron (38), oprichter van advieskantoor Gabriël Financiële Bescherming in het keukentafelgesprek in de nieuwe editie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum, een denk- en doetank om gezamenlijk van binnenuit een betere financiële sector te bouwen. Inmiddels hebben zich 200 Ambassadeurs bij het Forum aangesloten en elf partners. Naast events, workshops, nieuwsbrieven geeft de stichting vier keer per jaar het New Financial Magazine uit. Thema van editie nummer 33 is: 'Nooit meer normaal'.

Naron: “Ik vind het jammer dat lang niet alle adviseurs beseffen hoe belangrijk hun vak in feite is. Teveel zie je dat adviseurs in productdenken vastzitten. Ga een willekeurig advieskantoor binnen en de kans is heel groot dat je alleen termen als ‘hypotheken’, ‘verzekeringen’ en ‘pensioenen’ aantreft. Maar daarmee maak je het verschil niet voor je klanten. Als kantoren zich echt op advies gaan concentreren, wordt het werk leuker en worden klanten blijer. Veel adviseurs denken dat klanten een bepaald tarief niet willen betalen. Maar dat ligt aan wat je daadwerkelijk voor je klant kunt betekenen, welke waarde je toevoegt.”

Het advieskantoor van Natasja wordt door klanten op vier punten geëvalueerd. De waardering varieert tussen 9,6 en 9,8 en de klanten blijven toestromen, reclame wordt niet of nauwelijks gemaakt. Bij het eerste contact wordt direct het uurtarief van 150 euro genoemd, van een gratis eerste gesprek is geen sprake en toch gaan klanten graag met het kantoor in zee. Als klanten alleen voor een product aankloppen, verwijst het kantoor in de regel door naar een andere adviseur. “Wij hebben klanten voor het leven.”

Het themanummer Nooit meer Normaal biedt ondertussen karrenvrachten inspiratie en best practices die helpen om een daadwerkelijk ‘nieuw normaal’ te omarmen. Zie onder meer de interviews met de menselijke advocate Klaartje Freeke, Anna Breytenbach (een van ’s werelds meest vooraanstaande ervaringsdeskundigen op het gebied van communicatie met de natuur), het virtuele rondetafelinterview over het coronatijdperk met ceo’s Jos Baeten (a.s.r) en Maarten Edixhoven (Aegon) en een aantal Young Professionals van beide verzekeraars, essays van Jac Hielema (Economy Transformers), Maria Mazarakis (Levensverhaal-InZicht) en Cedric Muchall (Keytoe), de column van Jack Cox (Econsenzo en auteur van Vlindereconomie), de visie van Olette Bollen (Connect4Value) en aandacht voor twee betekenisvolle boeken die binnenkort verschijnen: Niet gezwicht voor de wereld (Ivo Valkenburg) en Anders Verder (Ron van Es).

Meld je hier aan als abonnee op het New Financial Magazine. Of ondersteun het werk van de stichting New Financial Forum, word Ambassadeur en krijg toegang tot een netwerk dat ons allen verder helpt.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Uitnodiging voor het college 'De mythe van de prestatiemaatschappij'

Uitnodiging voor het college 'De mythe van de prestatiemaatschappij'

Het Executive Program 'De Betekenis van Rijkdom' van de Erasmus Universiteit organiseert op 29 maart in Conferentiecentrum Samaya in Werkhoven (bij Utrecht) het...

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

"Het bieden van zekerheid is de kern van verzekeren. De enige vraag is of we als branche in staat zijn om de klant die zekerheid te laten ervaren", aldus Roy van...

Nieuwe Raad van Toezicht New Financial Forum

Nieuwe Raad van Toezicht New Financial Forum

De stichting New Financial Forum heeft per 1 januari 2023 een nieuwe Raad van Toezicht. Mark Boskamp (Dukers & Baelemans) is benoemd tot voorzitter, Dick-Jan...

Alan McSmith: transformatie in de wildernis

Alan McSmith: transformatie in de wildernis

"Al meer dan drie decennia werk ik als professionele wildernis- en natuurgids. Ik heb het voorrecht door uitzonderlijk mooie omgevingen te trekken en prachtige mensen...

Waarom ik een jaar lang niks nieuws ga kopen...

Waarom ik een jaar lang niks nieuws ga kopen...

"Zowel voor ons mentale welzijn als voor het welzijn van de Aarde is consuminderen misschien wel het beste wat we kunnen doen. Daarom ben ik de uitdaging aangegaan:...

Naar een deugdelijke financiële sector

Naar een deugdelijke financiële sector

"Een betere financiële sector bereik je sneller met deugden dan met regels.  Toch wordt na iedere misstand de regelgeving aangescherpt, zonder dat er iets...

Carla Muters (NHG): vrouw aan de top

Carla Muters (NHG): vrouw aan de top

"Sinds een jaar nu mag ik me topvrouw van NHG noemen. Dat is een eer en bovendien een uiterst interessante en afwisselende job", aldus Carla Muters, voorzitter van...

Nieuwe balans centraal in wintereditie New Financial Magazine

Nieuwe balans centraal in wintereditie New Financial Magazine

Langzaam maar zeker is het zorgvuldig door ons opgebouwde systeem, dat ons lange tijd heeft gediend, aan het afbrokkelen en langzaam maar zeker zien steeds meer...

De revolutie mag beginnen

De revolutie mag beginnen

(Uit Katern Vermogensbeheer in VVP 5-2022) “Er zijn in de financiële sector zoveel mogelijkheden om diensten inclusiever en beter te maken. Drie simpele...

Jack Cox: geef ons brood en spelen

Jack Cox: geef ons brood en spelen

"Uiteindelijk boette het steeds decadenter wordende Rome langzaam maar zeker aan kracht in en heroverden steeds meer gebieden hun autonomie", aldus Jack Cox in een...