Afschaffing collectiviteitskorting basisverzekering kwestie van tijd

lego poppetjes

Een meerderheid van de Tweede Kamer lijkt voorstander te zijn van de afschaffing van de collectiviteitskorting basisverzekering, zo bleek uit het debat in de Tweede Kamer over de afschaffing van collectiviteitskorting. Er werd een motie ingediend om de gevolgen te onderzoeken en te kijken hoe zorginhoudelijke afspraken geborgd kunnen worden. Tevens is er een motie ingediend over de gevolgen van budgetpolissen op het stelsel. Dinsdag 12 april volgt een stemming over het wetsvoorstel en de moties.

Aan de vooravond van het debat schreef Martin Holleman van Adfiz een ledenbericht over de mogelijke afschaffing van de collectiviteitskorting. Adfiz heeft stevig achter de schermen stelling genomen tegen de afschaffing.  Holleman: "Op dit moment lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor afschaffing van de collectiviteitskorting in de huidige vorm. Daarom hebben wij de afgelopen periode hard gewerkt om – als het toch van een afschaffing van de collectiviteitskorting komt - draagvlak te creëren voor een alternatief om de gemaakte zorginhoudelijke afspraken te continueren. Deze oplossing bestaat uit een verruiming van de arbovrijstelling binnen de Werkkostenregeling (Wkr). Hiermee wordt het voor werkgevers interessanter om de werknemer een netto vergoeding uit te betalen op het moment dat de werknemer kiest voor de collectieve zorgverzekering van de werkgever."

Volgens Adfiz heeft uitbreiding van de arbovrijstelling binnen de Wkr drie grote voordelen.

  • Werkgevers kunnen desgewenst zelf een bijdrage betalen aan de zorgverzekering van werknemers. Dit zullen zij alleen doen als hier effectieve maatregelen op het gebied van preventie en vitaliteit tegenover staan. De fiscale vrijstelling maakt het werkgevers aantrekkelijker om zo’n bijdrage te leveren. 
  • Afschaffing van de collectiviteitskorting is met name ingegeven door de zogenaamde gelegenheidscollectiviteiten. Met een uitbreiding van de Werkkostenregeling kan het financiële voordeel worden beperkt tot de zorginhoudelijke investeringen van werkgevers. Individueel verzekerden ‘betalen niet mee’ aan deze oplossingsrichting. 
  • Aanpassing van de Werkkostenregeling geschiedt door middel van de aanpassing van een uitvoeringsbesluit. Het is mogelijk om dit (ruim) voor 1 januari 2023 te realiseren, zodat hier al tijdens de zorgverzekeringscampagne aan het einde van 2022 gebruik gemaakt kan worden. Zo kunnen werkgevers alsnog een betaalbare zorgverzekering met zorginhoudelijke afspraken aanbieden.

Meer informatie is te vinden in het Kennisdossier zorgcollectiviteiten van Adfiz.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Wiertsema (Adfiz): professionaliteit in plaats van regeldruk

Wiertsema (Adfiz): professionaliteit in plaats van regeldruk

In zijn maandcolumn roept Adfiz-directeur Enno Wiertsema op tot minder regeldruk. Wiertsema: “Met wat meer vertrouwen in elkaar en elkaars professionaliteit...

Transparante en voorspelbare arbeidsvoorwaarden

Transparante en voorspelbare arbeidsvoorwaarden

(Adfiz in het katern Ken je vak! in VVP 5)  Sinds 1 augustus 2022 gelden er voor werknemers in Europa nieuwe minimumregels voor arbeidsvoorwaarden op grond...

Adfiz: "Controleer diploma's"

Adfiz: "Controleer diploma's"

“Zorg voor controle op diploma’s, zodat je adviesbevoegdheid op orde is voor alle gebieden waar je actief bent.” Aldus Adfiz in reactie op de AFM...

Adfiz juicht amendement behoud UPO toe

Adfiz juicht amendement behoud UPO toe

Adfiz is blij met het amendement van GroenLinks en PvdA voor handhaving van het huidige UPO-model. Adfiz: “In onze reactie op het wetsvoorstel toekomst pensioenen...

Adfiz: adviseren meer dan aanbeveling doen voor nieuw financieel product

Adfiz: adviseren meer dan aanbeveling doen voor nieuw financieel product

“Het is goed dat het ministerie van Financiën heeft aangekondigd te willen kijken naar de adviesdefinitie. En daar kan wat mij betreft niet snel genoeg...

In zeven stappen aan de slag met actief klantbeheer

In zeven stappen aan de slag met actief klantbeheer

(Adfiz in VVP Special Actief Klantbeheer, oktober 2022) Veel adviseurs willen aan de slag met actief klantbeheer, zodat zij ook na het afsluiten van een financieel...

Praktijktips Actief Klantbeheer

Praktijktips Actief Klantbeheer

(Praktijktips Actief Klantbeheer in VVP Special Actief Klantbeheer, oktober 2022) Financiële professionals helpen bij het informeren, initiëren, implementeren...

Kennis delen over klimaatrisico’s

Kennis delen over klimaatrisico’s

(Adfiz in Ken je vak! VVP 4-2022) Klanten en stakeholders kijken steeds vaker naar adviseurs als belangrijke speler om hen beter voor te bereiden op klimaatrisico’s....

Adfiz: kritiek op verlagen provisie door Menzis

Adfiz: kritiek op verlagen provisie door Menzis

Adfiz heeft kritiek op de provisieverlaging zorgverzekering die Menzis per 2023 heeft aangekondigd. Adfiz: “Wij zijn hier kritisch over, omdat juist in een...

Gesubsidieerde opleidingen van Lindenhaeghe en Hoffelijk op website Adfiz

Gesubsidieerde opleidingen van Lindenhaeghe en Hoffelijk op website Adfiz

Adfiz heeft een website gelanceerd met daarop het NL leert door-aanbod van Lindenhaeghe en Hoffelijk. Deze opleiders hebben als enige partijen binnen de branche...