Afschaffing collectiviteitskorting basisverzekering kwestie van tijd

lego poppetjes

Een meerderheid van de Tweede Kamer lijkt voorstander te zijn van de afschaffing van de collectiviteitskorting basisverzekering, zo bleek uit het debat in de Tweede Kamer over de afschaffing van collectiviteitskorting. Er werd een motie ingediend om de gevolgen te onderzoeken en te kijken hoe zorginhoudelijke afspraken geborgd kunnen worden. Tevens is er een motie ingediend over de gevolgen van budgetpolissen op het stelsel. Dinsdag 12 april volgt een stemming over het wetsvoorstel en de moties.

Aan de vooravond van het debat schreef Martin Holleman van Adfiz een ledenbericht over de mogelijke afschaffing van de collectiviteitskorting. Adfiz heeft stevig achter de schermen stelling genomen tegen de afschaffing.  Holleman: "Op dit moment lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor afschaffing van de collectiviteitskorting in de huidige vorm. Daarom hebben wij de afgelopen periode hard gewerkt om – als het toch van een afschaffing van de collectiviteitskorting komt - draagvlak te creëren voor een alternatief om de gemaakte zorginhoudelijke afspraken te continueren. Deze oplossing bestaat uit een verruiming van de arbovrijstelling binnen de Werkkostenregeling (Wkr). Hiermee wordt het voor werkgevers interessanter om de werknemer een netto vergoeding uit te betalen op het moment dat de werknemer kiest voor de collectieve zorgverzekering van de werkgever."

Volgens Adfiz heeft uitbreiding van de arbovrijstelling binnen de Wkr drie grote voordelen.

  • Werkgevers kunnen desgewenst zelf een bijdrage betalen aan de zorgverzekering van werknemers. Dit zullen zij alleen doen als hier effectieve maatregelen op het gebied van preventie en vitaliteit tegenover staan. De fiscale vrijstelling maakt het werkgevers aantrekkelijker om zo’n bijdrage te leveren. 
  • Afschaffing van de collectiviteitskorting is met name ingegeven door de zogenaamde gelegenheidscollectiviteiten. Met een uitbreiding van de Werkkostenregeling kan het financiële voordeel worden beperkt tot de zorginhoudelijke investeringen van werkgevers. Individueel verzekerden ‘betalen niet mee’ aan deze oplossingsrichting. 
  • Aanpassing van de Werkkostenregeling geschiedt door middel van de aanpassing van een uitvoeringsbesluit. Het is mogelijk om dit (ruim) voor 1 januari 2023 te realiseren, zodat hier al tijdens de zorgverzekeringscampagne aan het einde van 2022 gebruik gemaakt kan worden. Zo kunnen werkgevers alsnog een betaalbare zorgverzekering met zorginhoudelijke afspraken aanbieden.

Meer informatie is te vinden in het Kennisdossier zorgcollectiviteiten van Adfiz.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Adfiz: minister luistert naar zorgen over onuitvoerbaarheid transparantieregels

Adfiz: minister luistert naar zorgen over onuitvoerbaarheid transparantieregels

Met haar keuze voor fijnmazige gemiddelden, geeft minister Kaag volgens Adfiz “de zorgen over onuitvoerbaarheid serieus te nemen. Het is nu belangrijk de optie...

Duurzaamheid is licence to operate voor adviseurs

Duurzaamheid is licence to operate voor adviseurs

“Duurzaamheid is de licence to operate voor financieel adviseurs, zelfs als je er persoonlijk niet veel mee op hebt. Klanten vragen er namelijk steeds meer...

SFDR-regels aangescherpt

SFDR-regels aangescherpt

(Adfiz in Ken je vak! VVP 3-2022) Sinds maart 2021 gelden er Europese regels voor beleggingsadviezen en informatieverschaffing over duurzaamheid van bepaalde financiële...

Praktijksessies innovatie-event 5 juli nader belicht (deel 8)

Praktijksessies innovatie-event 5 juli nader belicht (deel 8)

Het VVP Innovatie Platform (VIP) organiseert op 5 juli samen met de Stichting Contactgroep Automatisering het VIP-Event Be the change!, het grootste Fin- &...

Praktijksessies innovatie-event 5 juli nader belicht (deel 7)

Praktijksessies innovatie-event 5 juli nader belicht (deel 7)

Het VVP Innovatie Platform (VIP) organiseert op 5 juli samen met de Stichting Contactgroep Automatisering het VIP-Event Be the change!, het grootste Fin- &...

Adfiz: Marc van Westerlaak opvolger Martin Holleman

Adfiz: Marc van Westerlaak opvolger Martin Holleman

Marc van Westerlaak start per 1 juli als adviseur Public Affairs en Beleid bij Adfiz. Hij vervangt daarmee Martin Holleman die de vereniging medio juli na bijna...

Jaap Meijers erelid van Adfiz

Jaap Meijers erelid van Adfiz

Tijdens de ALV van Adfiz zijn twee leden geëerd voor hun jarenlange inzet voor de vereniging. Het gaat om Jaap Meijers (Meijers, Amstelveen) en Sijtze Faber...

Praktijksessies innovatie-event 5 juli nader belicht (deel 6)

Praktijksessies innovatie-event 5 juli nader belicht (deel 6)

Het VVP Innovatie Platform (VIP) organiseert op 5 juli samen met de Stichting Contactgroep Automatisering het VIP-Event Be the change!, het grootste Fin- &...

Praktijksessies innovatie-event 5 juli nader belicht (deel 5)

Praktijksessies innovatie-event 5 juli nader belicht (deel 5)

Het VVP Innovatie Platform (VIP) organiseert op 5 juli samen met de Stichting Contactgroep Automatisering het VIP-Event Be the change!, het grootste Fin- &...

Adfiz: écht werk maken van financiële fitheid

Adfiz: écht werk maken van financiële fitheid

Maak écht werk van financiële fitheid, waarbij de focus moet zijn op een integrale aanpak. Dat stelde Adfiz-voorzitter Roger van der Linden tijdens de...