"Overheid moet levenmarkt impuls geven"

Webinar FvA 21 april 2021

De overheid dient de levenmarkt een impuls te geven. Te denken valt aan het toestaan van – actief transparante – provisie, fiscaalvriendelijke oplossingen en campagnes over het nut van een levensverzekering. Aldus de mening van bezoekers van het webinar 'FvActueel: kansen op de levensverzekeringsmarkt'.

Voorzitter van de Federatie van Assurantieclubs Bert Sonneveld ontving als gasten Joke Verbaan (operationeel manager De Hoop) en Alex Erlings (financieel planner bij en eigenaar van MYLA finance).

Sonneveld startte het webinar met de presentatie ‘Life is alive’ van KPMG, waarin de huidige markt, de klantbehoeften en mogelijke oplossingen langskwamen; onderverdeeld in ORV, levensverzekering en lijfrente. 

Verbaan verduidelijkte de positie van De Hoop als herverzekeraar voor levensverzekeraars voor hun klanten met medische aandoeningen zoals kanker, diabetes, overgewicht, hart- en vaatziekten en zeldzame(re) aandoeningen. Van de 10 miljoen Nederlanders tussen 20 en 65 jaar hebben 2,4 miljoen mensen twee of meer chronische aandoeningen; met de verwachting dat dit in 2040 nog verder is toegenomen. "Chronisch zieken verdienen een passend levenproduct, eerlijke prijs, aandacht tijdens hun acceptatieproces en – vooral – goed advies", aldus Verbaan.

Opvallend was de toename van het aantal herverzekerde klanten van De Hoop vanwege drugs(verleden). Verbaan gaf aan dat in de afgelopen 10 jaar het percentage aanvragen van 0% is gestegen naar 8% want “ook een partydrug wordt vooral door Duitse herverzekeraars als eng en niet te verzekeren gezien.”

Erlings had veel voorbeelden uit zijn praktijk, dat er veel meer mogelijk is aan oplossingen. "Een obstakel is de investering die klanten – vooraf – moeten doen in advies. Als klanten dat niet willen of kunnen betalen, blijven zij met onvervulde behoeftes zitten. Ander obstakel is de door de toezichthouder voorgeschreven werkwijze en de door hen gecreëerde schotten tussen vermogens-,  hypotheek- en pensioenadvies. Dat helpt niet om de klant als geheel te zien; met een goede balans tussen huidig en toekomstig inkomen en vermogen.”

Erlings vroeg aandacht voor huurders. Zonder te veralgemeniseren leven zij gemiddeld 7 jaar korter, leven minder gezond, hebben lagere inkomens en bouwen – in ieder geval niet via hun huis – minder vermogen op. Zij hebben de grootste behoefte aan goed financieel advies maar blijven daarvan verstoken.

De Federatie van Assurantieclubs organiseert deze lente nog twee webinars. Op 20 mei 2021 is het onderwerp pensioenakkoord en de signaalfunctie adviseurs. Een maand later, op 22 juni 2021 is bestuurdersaansprakelijkheid het onderwerp.

Reactie toevoegen

 
Meer over
“Provisie blijft zolang de trots op het adviesvak ontbreekt”

“Provisie blijft zolang de trots op het adviesvak ontbreekt”

Door de gepercipieerde lage waardering van het adviesvak worden assurantieadviseurs weerhouden om af te stappen van provisie en in plaats daarvan zelf hun werkzaamheden...

FvA: "Verzekeringsarbeidsmarkt tijdelijke of structurele uitdaging?"

FvA: "Verzekeringsarbeidsmarkt tijdelijke of structurele uitdaging?"

De Federatie van Assurantieclubs (FvA) gaat tijdens de Amdag in gesprek met twee HR-professionals. FvA-voorzitter Bert Sonneveld: “Er is veel aan de hand op...

FvA organiseert hybride event: adviseren en ethiek

FvA organiseert hybride event: adviseren en ethiek

De Federatie van Assurantieclubs organiseert samen met de assurantieclubs op 19 mei een hybride evenement met als onderwerp ‘#FvActueel: adviseren en ethiek’. Voorzitter...

Blijf als adviseur vooral jezelf in 2022

Blijf als adviseur vooral jezelf in 2022

(Brancheorganisaties in katern Vooruitblik 2022 in VVP 6) Waar liggen in 2022 de uitdagingen en kansen voor financieel adviseurs, gevolmachtigden en hypothecair...

Brancheorganisaties: "blijf als adviseur vooral jezelf in 2022"

Brancheorganisaties: "blijf als adviseur vooral jezelf in 2022"

Blijf als adviseur vooral jezelf in het nieuwe jaar. Dat is de boodschap van het katern ‘Vooruitblik 2022’ in VVP 6, met daarin Adfiz, CFD, Federatie...

FvActueel over vitaliteit

FvActueel over vitaliteit

De Federatie van Assurantieclubs organiseert op 14 oktober vanaf 16.30 uur het webinar ‘FvActueel: 7 tips voor vitale klanten en medewerkers’. Bert Sonneveld...

Bert Sonneveld: zuinig zijn op aarde en elkaar

Bert Sonneveld: zuinig zijn op aarde en elkaar

In de serie ‘Life after corona’ vraagt VVP hoe branchegenoten de coronatijd hebben beleefd en hoe zij denken dat het leven er na corona uit ziet. In...

Sonneveld (FvA): “Actieve provisietransparantie nu al oppakken”

Sonneveld (FvA): “Actieve provisietransparantie nu al oppakken”

Bert Sonneveld, voorzitter Federatie van Assurantieclubs, roept adviseurs op nu al werk te maken van actieve provisietransparantie. Sonneveld in zijn maandcolumn...

Bestuurdersaansprakelijkheid moet altijd gespreksonderwerp zijn

Bestuurdersaansprakelijkheid moet altijd gespreksonderwerp zijn

De ingangsdatum van de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen (WBTR) van 1 juli is een goede aanleiding voor iedere assurantieadviseur om het onderwerp bestuurdersaansprakelijkheid...

FvActueel: bestuurdersaansprakelijkheid en de WBTR

FvActueel: bestuurdersaansprakelijkheid en de WBTR

De Federatie van Assurantieclubs organiseert op 22 juni vanaf 16:30 uur het webinar ‘#FvActueel: bestuurdersaansprakelijkheid en de eisen van de WBTR per 1...