Digitaal biedlogboek vanaf 1 juli

Huis te koop (aangekocht) 2018 TB

NVM, VBO en Vastgoedpro voeren op 1 juli een digitaal biedlogboek in. De makelaars geven zo niet alleen de verkoper inzicht in het biedingsproces, maar ook kandidaat-kopers die een bod hebben uitgebracht en daar om vragen. De bij de drie branche- en beroepsorganisaties aangesloten makelaars stellen het biedlogboek op aanvraag beschikbaar aan kandidaat-kopers ná het verstrijken van de bedenktermijn en eventuele ontbindende voorwaarden.

Na een gewenningsperiode wordt het gebruik van het biedlogboek per 1 januari 2023 verplicht. Kandidaat-kopers hebben vanaf die datum het recht op inzage in het biedlogboek indien de verkoop via een bij de drie branche- en beoepsorganisaties aangesloten makelaar plaatsvindt. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zet erop in om het biedlogboek per wet te verplichten. Dit brengt met zich mee dat partijen die geen gebruik maken van een gecertificeerd biedlogboek dan niet langer een bied- of onderhandelingsproces kunnen begeleiden.

Op 16 februari hebben NVM, VBO, Vastgoedpro en de Vereniging Eigen Huis daartoe met het ministerie van Binnenlandse Zaken het verbeterplan ‘Vertrouwen in het koopproces’ ondertekend. De drie branche- en beroepsorganisaties voeren daarom een biedlogboek in, vullen hun gedragscodes aan en openen een meldpunt. Het nieuwe meldpunt functioneert in de toekomst niet alleen voor makelaars, maar voor vrijwel alle partijen die betrokken zijn bij het (ver)koopproces van een woning.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Wet eerlijk koopproces in de maak

Wet eerlijk koopproces in de maak

Wet eerlijk koopproces Er komt een voorstel voor een wet eerlijk koopproces, die zal gaan gelden bij de verkoop van woningen. Dat kondigt minister De Jonge aan....

Onafhankelijk tuchtrecht voor makelaars en taxateurs

Onafhankelijk tuchtrecht voor makelaars en taxateurs

NVM, Vastgoedpro en VBO willen dit jaar onafhankelijk verenigingsoverstijgend tuchtrecht invoeren voor makelaars en taxateurs. De brancheverenigingen willen dat...

“Online biedlogboek eerste stap in goede richting”

“Online biedlogboek eerste stap in goede richting”

“Het online biedlogboek is een eerste stap in de goede richting. Het was ook het minimale wat moest gebeuren.” Zo reageert Vereniging Eigen Huis op maatregelen...

Minister: “Proces rondom aan- en verkoop woning moet transparanter”

Minister: “Proces rondom aan- en verkoop woning moet transparanter”

Het proces rondom de aankoop en verkoop van woningen moet transparanter. Dat stelt minister Ollongren (BZK) in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de minister...

Nieuwe consumentenvoorwaarden voor makelaars gelden vanaf 1 september

Nieuwe consumentenvoorwaarden voor makelaars gelden vanaf 1 september

De vernieuwde en verbeterde consumentenvoorwaarden voor makelaars gaan per 1 september in. Dat hebben de betrokken partijen (Vereniging Eigen Huis, de Consumentenbond,...

Prijzen makelaars en taxateurs verder gedaald

Prijzen makelaars en taxateurs verder gedaald

Onder invloed van de aanhoudende malaise op de woningmarkt blijven de prijzen van makelaars, taxateurs en notarisdiensten dalen. Aldus het CBS. De prijzen van de...